Słabnie zaufanie konsumentów w USA – złoto i srebro do góry

0 63

Złoto i srebro odbijają się, gdy słabnie zaufanie konsumentów w USA

Ceny kontraktów terminowych na złoto i srebro nieznacznie wzrosły we wtorek w południe handlu w USA. Krótkie pokrycia pojawiają się na rynkach kontraktów terminowych po słabszym amerykańskim raporcie gospodarczym dziś rano. Grudniowe złoto podrożało ostatnio o 6,70 USD do 1660,90 USD, a grudniowe srebro o 0,126 USD do 19,325 USD.

Rynki złota i srebra odnotowały wzrost w następstwie słabszego niż oczekiwano raportu indeksu zaufania konsumentów w USA za październik, który pomógł spaść indeksowi dolara amerykańskiego do znacznie niższych poziomów, a także pchnął w dół rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Słabszy raport o indeksie zaufania konsumentów może skłonić Rezerwę Federalną do wcześniejszego wycofania się z agresywnego zacieśniania polityki pieniężnej w USA.

W nocy światowe rynki akcji były mieszane, ale akcje azjatyckie w większości spadły. Amerykańskie indeksy giełdowe zmierzają w kierunku słabszych otwarć, gdy rozpocznie się sesja nowojorska. Istnieją pewne wczesne wskazówki techniczne, które amerykańskie indeksy giełdowe wprowadziły do ​​dna rynkowego, w tym krótkoterminowe trendy spadkowe na wykresach dziennych dla indeksów, które zostały zanegowane.

Doświadczeni obserwatorzy rynku zwrócili baczną uwagę na konsolidację władzy przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga na niedawno zakończonym spotkaniu partii komunistycznej, w tym o to, że pomoce wyciągnęły ze spotkania konfabulskiego byłego przywódcę partii, który siedział tuż obok Xi. Azjatyckie giełdy znacznie się umocniły po przejęciu władzy przez Xi. Azjatyccy inwestorzy uważają, że Xi przesunie swoją drugą co do wielkości światową gospodarkę dalej od Zachodu, a w międzyczasie będzie kontynuował surowe blokady Covid, które jeszcze bardziej osłabią chińską gospodarkę.

Chiński juan spadł o 0,6% w stosunku do dolara amerykańskiego do 7,3084 CNY. Waluta spadła w tym roku o 13%, a ostatnia wyprzedaż nastąpiła po 7% spadku indeksu Hang Seng.

„Traderzy tracą wiarę w Chiny po radykalnym wstrząsie Xi w Kongresie Narodowym. Lider wykorzystał spotkanie do wypełnienia Biura Politycznego lojalnymi twardogłowymi zwolennikami zerowej polityki Covid i nieprzyjaznej polityki rynkowej” – powiedział broker SP Angel.

Chiński bank centralny zareagował na słabość juana, przesuwając górny limit finansowania transgranicznego w celu zwiększenie napływu kapitału zagranicznego.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś lekki wzrost indeksu dolara amerykańskiego. Ceny ropy naftowej Nymex są niższe i wynoszą około 83,50 USD za baryłkę. 10-letnia obligacja skarbowa USA obecnie przynosi 4,175%.

Technicznie rzecz biorąc, złote niedźwiedzie na futures mają solidną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1700,00 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1 600,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na maksimum w tym tygodniu wynoszącym 1 675,50 $, a następnie na poziomie 1 685,00 $. Pierwsze wsparcie jest widoczne na dzisiejszym najniższym poziomie 1641,20 USD, a następnie na poziomie 1630,00 USD.

Srebrne niedźwiedzie mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Jednak niedawna akcja cenowa sugeruje, że rynek ma dno. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na październikowym maksimum wynoszącym 21,31 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na poziomie 17,40 USD. Pierwszy opór jest widoczny na najwyższym w tym tygodniu 19,675, a następnie na 20,00 USD. Następne wsparcie jest widoczne na 19,00 USD, a następnie 18,60 USD.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany