Skradziono około 1 miliona dolarów złota w południowej Argentynie

0 95

Złodzieje ukradli około 1 miliona dolarów złota z projektu wydobywczego w południowej Argentynie, prowadzonego przez firmę Patagonia Gold Corp.

Patagonia Gold Corp. jest notowaną na giełdzie TSX Venture Exchange, notowaną na giełdzie spółką wydobywczą skoncentrowaną na Ameryce Południowej. Spółka dąży do wzrostu wartości dla akcjonariuszy poprzez poszukiwanie i rozwój projektów związanych ze złotem i srebrem w regionie Patagonii w Argentynie. Spółka koncentruje się przede wszystkim na projekcie Calcatreu w Rio Negro oraz na rozwoju podziemnego projektu Cap-Oeste. Patagonia, pośrednio poprzez swoje spółki zależne lub na podstawie umów opcyjnych, posiada prawa do minerałów do ponad 430 nieruchomości w kilku prowincjach Argentyny i Chile i jest jednym z największych posiadaczy ziemskich w prowincji Santa Cruz w Argentynie.

Źródło: Patagonia Gold Corp.

17 kwietnia złodzieje uzyskali dostęp do miejsca i uciekli z kruszcem zawierającym około 500 uncji ekwiwalentu złota (AuEq), co stanowi około jednego miesiąca produkcji Lomada i Cap-Oeste Projects. Żaden pracownik nie został śmiertelnie ranny podczas napadu, chociaż trzech odniosło niewielkie obrażenia. Kradzież została zgłoszona odpowiednim argentyńskim urzędnikom, a firma współpracuje z władzami w celu zbadania incydentu.

Spółka wstrzymała produkcję na czas badania incydentu i ustalenia, w jaki sposób wdrożyć dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia takiego incydentu w przyszłości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany