SGE zaprzecza doniesieniom o „domieszkowanych” sztabkach złota z Australii

0 119

Shanghai Gold Exchange (SGE) poparła Perth Mint, zaprzeczając, że 124-letnia mennica sprzedała im „domieszkowane” sztabki złota, dodając, że może podjąć działania w celu ochrony swojej reputacji.

Oświadczenie SGE:

„Odpowiednie media nie wywiązały się ze swojego obowiązku przeglądu treści, co spowodowało rozpowszechnianie niedokładnych treści w Internecie, powodując poważne szkody dla reputacji Szanghajskiej Giełdy Złota”

W obecnym tygodniu media wrzały o programie dopingowym i dochodzeniu prowadzonym przez Four Corners, które stwierdziło, że w latach 2018-2021 Perth Mint domieszkowała sztabki o łącznej wartości 8,7 mld dolarów australijskich, które prawdopodobnie mennica będzie musiała wycofać.

Perth Mint oświadczyła we wtorek, że nie ma wątpliwości co do wartości i czystości sztabek złota, które sprzedała klientom w Chinach, po wdrożeniu nowych procedur po przeglądzie swoich praktyk rafineryjnych w 2021 r.

Sam „Doping” lub „dodawanie stopów” to powszechnie akceptowana w branży praktyka mająca na celu zminimalizowanie ilości czystego złota powyżej poziomu czystości 99,99% w każdej sztabce.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany