Sentyment rynkowy do złota dostosowuje się do ostatnich komentarzy Fed

0 53

Sentyment rynkowy do złota dostosowuje się do ostatnich komentarzy przedstawicieli Fed

Słownik Merriam-Webster definiuje sentyment jako „postawę, myśl lub osąd podyktowany uczuciem, upodobaniem, określonym poglądem lub pojęciem, opinią, emocją, wyrafinowanym uczuciem, delikatną wrażliwością, szczególnie wyrażoną w dziele sztuki jako emocjonalny idealizm”.

W odniesieniu do rynków finansowych sentyment rynkowy to pogląd lub nastawienie, które tworzy naszą opinię, czy dana klasa aktywów jest przewartościowana lub niedowartościowana. Kształtuje i zmienia wartość akcji lub ceny towaru.

Sentyment rynkowy jest nadmiernie wrażliwy na wypowiedzi i komentarze urzędników Rezerwy Federalnej, ponieważ osoby te mają moc i wpływ na zmianę polityki pieniężnej. Istnieje drastyczna różnica między postrzeganiem nadchodzących zmian polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej a działaniami jej urzędników.

Rezerwa Federalna podniosła stopy na każdym posiedzeniu FOMC w tym roku z wyjątkiem stycznia, od marca do listopada, łącznie sześć podwyżek stóp. Na ostatnich czterech posiedzeniach FOMC (czerwiec, lipiec, wrzesień i listopad) podnieśli stopy o 75 punktów bazowych. Agresywny charakter polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej spowodował, że złoto drastycznie spadło od marca do początku listopada. Złoto zostało sprzedane do najwyższej w tym roku wartości 2078 USD w marcu. Na początku listopada ceny złota spadły do ​​około 1621 USD, co spowodowało spadek cen o 21,99%.

W pierwszym tygodniu listopada nastroje rynkowe uległy zmianie, ponieważ stopy inflacji spadły ułamkowo, a inwestorzy postrzegali ten ułamkowy spadek jako sygnał, że Rezerwa Federalna zacznie rozluźniać agresywną politykę monetarną. To spowodowało, że do wtorku 15 listopada cena złota gwałtownie wzrosła z 1621 USD do 1792 USD w ciągu dnia. Ponieważ wskaźnik CPI spadł z 8,2% rok do roku we wrześniu do 7,7% rok do roku w październiku, inwestorzy wierzyli, że Rezerwa stałaby się bardziej gołębia w związku z nadchodzącymi podwyżkami stóp.

Jednak gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller powiedział na konferencji w Sydney w Australii w niedzielę 13 listopada:

„Nie łagodzimy… Przestań zwracać uwagę na tempo i zacznij zwracać uwagę na to, gdzie będzie punkt końcowy. Idziemy w górę, ten punkt końcowy wciąż jest tam daleko”.

Prezes Rezerwy Federalnej San Francisco Mary Daly:

„Jesteśmy daleko od zwycięstwa”.

Lorie Logan, prezes banku centralnego Dallas z Rezerwy Federalnej, powiedziała, że ​​raport z zeszłego tygodnia jest „mile widzianą ulgą”, ale nie złagodzi potrzeby dalszych podwyżek stóp, prawdopodobnie w wolniejszym tempie.

Wypowiedzi złożone w weekend oraz w poniedziałek 14 listopada diametralnie zmieniły nastroje rynkowe dotyczące cen złota. Ceny złota osiągnęły najwyższy poziom w ciągu dnia powyżej 1790 USD następnego dnia, a następnie zaczęły następować trzy kolejne dni spadków cen od środy do piątku. Aby dodać dziś oliwy do ognia, prezes Rezerwy Federalnej w St. Louis, James Bullard, powiedział, że prawidłowa polityka referencyjna Fed może wymagać wzrostu nawet o 7%.

Oświadczenia przesunęły ceny złota z wtorkowego maksimum na obecne ceny. Na godzinę 16:27 w piatek czasu wschodniego, najbardziej aktywny grudniowy kontrakt terminowy jest obecnie ustalony na poziomie 1751,30 USD po uwzględnieniu dzisiejszego spadku netto o 11,60 USD. Oświadczenia prawdopodobnie nadal będą tworzyć niedźwiedzie nastroje na rynku złota.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany