Royal Canadian Mint wdraża rozwiązanie DLT dla złota

0 44

Królewska Mennica Kanadyjska ogłosiła, że wdrożyła rozwiązanie technologii rozproszonego rejestru (DLT) we współpracy ze startupem blockchain aXedras. Rozwiązanie to będzie śledzić źródło złota wykorzystywanego w rafinerii Mennicy i rejestrować transakcje na sztabkach złota.

Prawie dwa lata temu Światowa Rada Złota (WGC) wsparła aXedras w ramach rundy finansowania serii B. Nastąpiło to po nawiązaniu współpracy między WGC a London Bullion Market Association (LBMA) w celu uruchomienia inicjatywy blockchain w ramach programu Gold Bar Integrity Programme.

Marie Lemay, prezes i dyrektor generalny Royal Canadian Mint:

„Wprowadzając innowacje z wykorzystaniem technologii rozproszonego rejestru w naszej światowej klasy rafinerii, możemy teraz zaoferować naszym klientom kompleksową przejrzystość zaopatrzenia, oprócz wiodącej w branży czystości, jakości i bezpieczeństwa złota, które rafinujemy i kruszcu, który produkujemy”

Rozwiązanie to ma wpływ zarówno na dostawców, jak i klientów Mennicy. Po stronie podaży, kopalnie, firmy zajmujące się recyklingiem i dostawcy metali szlachetnych będą mieli „liczne usprawnienia procesów biznesowych”. Będzie to wymagało sporej ilości danych, aby właściciele sztabek złota mogli zobaczyć pochodzenie złota, niezależnie od tego, czy jest to złoto wydobywane, poddane recyklingowi, czy mieszane. Wykorzystanie DLT utrudnia manipulowanie danymi.

Ponadto klienci będą mogli zobaczyć zmiany zarówno w zakresie przechowywania, jak i własności. Tak więc rejestr obejmuje przeniesienie sztabki złota za pośrednictwem transportera opancerzonego lub jej przechowywanie w instytucji finansowej.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany