Rekordowy poziom importu srebra do Indii

0 77

Indyjski import srebra wzrósł w lutym o 260% do rekordowego poziomu, ponieważ niższe cła zachęciły do dużych zakupów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Jak podaje Reuters rząd Indii zapowiada, że w tym roku import wzrośnie o 66%.

Wyższy popyt w Indiach, które są największym konsumentem srebra na świecie, może wesprzeć globalne ceny, które osiągnęły najwyższy poziom od trzech lat.

Indie zaimportowały w lutym rekordowe 2 295 ton metrycznych srebra, w porównaniu z 637 tonami w styczniu. W lutym Indie importowały 939 ton ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ handlowcy kupowali duże ilości, aby skorzystać z niższego cła.

Według wstępnych danych Ministerstwa Handlu i Przemysłu w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. import srebra wzrósł do 2 932 ton w porównaniu z 3 625 tonami w całym 2023 roku.

Import w pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. był znacznie większy niż wymagany i zepchnął indyjskie ceny w dół, zmuszając banki do niemal wstrzymania importu w marcu, powiedział dealer z Bombaju z prywatnego banku importującego kruszec.

Chirag Thakkar, dyrektor generalny Amrapali Group Gujarat, wiodącego importera srebra, powiedział, że branża uzupełniła zapasy w styczniu i lutym po ich wyczerpaniu w 2023 roku.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany