Perth Mint odnotowała najsłabszą sprzedaż złota od prawie pięciu lat

0 46

Sprzedaż produktów ze złota w Perth Mint w marcu spadła do najniższego poziomu od prawie połowy dekady. Rafineria podała, że to efekt spadku popytu, ponieważ klienci zareagowali na rosnące ceny.

Sprzedaż złotych monet i sztabek w marcu 2024 r. spadła o 65% w ujęciu miesięcznym do 16 442 uncji, najniższego poziomu od maja 2019 roku. Był to spadek o prawie 80% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Sprzedaż produktów ze srebra w ubiegłym miesiącu wyniosła 860 672 uncji, co oznacza spadek o 15% w ujęciu miesięcznym i 53% rok do roku.

Neil Vance, dyrektor generalny ds. produktów bitych w Perth Mint:

„Sprzedaż naszych srebrnych produktów menniczych utrzymała się na wyższym poziomie, ale spadek popytu na srebro również odzwierciedla globalny trend”

Złoto spot XAU= wzrosło o ponad 9% w marcu 2024 r. i niedawno osiągnęło rekordowy poziom ponad 2300 USD. Srebro XAG= wzrosło w ubiegłym miesiącu o ponad 10%.

Perth Mint, należąca do rządu Australii Zachodniej, jest największym na świecie producentem nowo wydobytego złota. Jej pobór każdego roku odpowiada prawie 75% nowo wydobytego złota w Australii, jednego z największych producentów złota na świecie.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany