Rajd złota będzie kontynuowany w 2023

0 315

Rajd złota będzie kontynuowany w 2023 roku, a wskaźniki pokazują, dlaczego – Alain Corbani

Pomimo słabych wyników w 2022 roku złoto odnotowało ostatnio niespodziewany wzrost, a jego cena wzrosła o 16,9 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ten rajd będzie trwał do końca 2023 roku, jak twierdzi Alain Corbani, zarządzający portfelem w Gold & Precious Fund.

Corbani, który ma trzy dekady doświadczenia na wyższych stanowiskach finansowych, w tym jako dyrektor RBC Capital Markets, powiedział, że trzy czynniki wpływają na cenę złota.

Są to :

  • inflacja,
  • siła dolara amerykańskiego,
  • stopa funduszy federalnych.

Powiedział, że ponieważ wszystkie albo się zatrzymują, albo się cofają, cena złota idzie w górę.

„Wszystkie te trzy kluczowe dane rozpoczęły ruch odwrotny” – zauważył.

„Przestały osiągać nowe szczyty i zmierzają na południe… Mamy odbicie w cenie złota, ponieważ dane pochodzące z frontu inflacyjnego, osłabienie dolara amerykańskiego i spadające stopy procentowe wywołały nowe zainteresowanie ceną złota. ”

Przeczytaj także : Złoto i srebro rozpoczynają rok 2023 w dobrym stylu

Złoto kosztuje obecnie blisko 1930 USD za uncję.

Corbani rozmawiał z Davidem Linem, prezenterem i producentem w Kitco News.

Realne stopy procentowe i złoto

Oprócz trzech czynników, o których wspomniał, Corbani powiedział, że na ceny złota wpływają również realne stopy procentowe. Realna stopa procentowa to różnica między nominalną stopą procentową a inflacją.

„Dwie zmienne, które są silnie ujemnie skorelowane z ceną złota, to realne stopy procentowe i dolar amerykański” – stwierdził.

„Jeśli mam jasną wizję kierunku kursów realnych i kursu waluty amerykańskiej, mogę określić kierunek dla ceny złota”.

Rosnące stopy procentowe sprawiają, że złoto jest mniej atrakcyjne dla inwestorów w porównaniu z aktywami kuponowymi, takimi jak obligacje. Zasugerował również, że inflacja osłabia dolara amerykańskiego, który jest tradycyjnie uważany za bezpieczną przystań. Jeśli inwestorzy unikają dolara jako zabezpieczenia, zwracają się w stronę złota.

„Kiedy sprawy idą w złym kierunku, zazwyczaj bezpieczną przystanią jest dolar amerykański, a w innych przypadkach złoto” – stwierdził.

„Kiedy na rynkach jest dużo stresu, złoto będzie spadać”.

Może Cię zainteresuje:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany