Produkcja złota w Australii spada

0 18

Produkcja złota w Australii spadła o 6% w pierwszym kwartale do 76 ton w porównaniu do 81 ton wyprodukowanych w grudniu 2021 r., podali w tym tygodniu konsultanci ds. górnictwa z Melbourne Surbiton Associates.

Spadek ten był częściowo spowodowany skutkami Covid-19, które ograniczyły niektóre procesy, szczególnie w Australii Zachodniej, a także ze względu na znaczną deszczową pogodę w kilku regionach.

„Zakłócenia w produkcji nie były jednolite. Niektóre procesy zostały naprawdę mocno dotknięte, podczas gdy inne zostały ledwo dotknięte, zarówno w odniesieniu do Covid-19, jak i złej pogody, która często stanowi problem w kwartale marca”

-dyrektor Surbiton, dr Sandra Close.

Kopalnia Westgold Resources straciła równowartość 320 zmian między końcem lutego a końcem marca z powodu Covid-19, w wyniku czego prognozowana produkcja złota została obniżona o około 3% do 4% w kwartale marca. Silver Lake Resources wycofało swoje wytyczne z czerwca z powodu Covid-19 i zakłóceń w łańcuchu dostaw, mówiąc, że uniemożliwiły one udzielenie wytycznych z „akceptowalnym poziomem pewności”.

Po drugiej stronie kontynentu, operacja Cowal firmy Evolution Mining w Nowej Południowej Walii spotkała się z podwójnym nieszczęściem, powiedział Close. Firma poinformowała, że ​​25% jej pracowników uzyskało pozytywny wynik testu na Covid-19 w ciągu kwartału i że doświadczył również „znacznych opadów deszczu”.

W Australii Południowej Oz Minerals powiedział, że połączenie Covid-19 i mokrej pogody wpłynęło na produkcję w jej operacjach Prominent Hill i Carapateena i oszacowało, że utracono 370 000 ton rudy.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany