Policja w Australii skonfiskowała 30 ton rudy złota w przydomowej rafinerii

0 71

Policja w Australii Zachodniej skonfiskowała 30 ton złotonośnej rudy w podwórkowej rafinerii rzekomo powiązanej z gangami motocyklowymi. Policja oskarża 20 osób o popełnienie łącznie 56 przestępstw podczas trzydniowej akcji w Kalgoorlie w ramach walki z gangami motocyklowymi.

Policja podaje, że zlikwidowała podwórkową rafinerię złota w Kalgoorlie, przejmując ponad 30 ton rudy, która rzekomo została skradziona z kopalni w regionie. Śledczy uważają, że domniemany gang był powiązany z nielegalnymi gangami motocyklowymi, a złotonośna ruda została skradziona z zamiarem rafinacji i prania złota w celu uzyskania gotówki na zakup nielegalnych narkotyków, które miały być sprzedawane społeczności.

Śledczy Adrian Vuleta dodał, że o ile firmy zajmujące się wydobyciem złota ustanowiły bezpieczne procesy i środki kontroli, to w tym przypadku osoby zaangażowane w improwizowane procesy „podwórkowego wydobycia” narażały siebie i sąsiadów na zwiększone ryzyko dla zdrowia związane z chemikaliami.

Adrian Vuleta:

„Ta operacja była ważna nie tylko dla ochrony społeczności przed zagrożeniami związanymi z wydobyciem, ale także dla zapobieżenia kradzieży końcowego produktu złota, który naszym zdaniem był prany w celu uzyskania gotówki na sfinansowanie zakupu nielegalnych narkotyków, takich jak metyloamfetamina, w celu sprzedaży w społeczności.”

Departament Regulacji Wody i Środowiska, ChemCentre oraz Departament Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych pomagały policji w związku z niebezpieczeństwami związanymi z przetwarzaniem rudy złota w domach mieszkalnych, podała policja.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany