Mennica Polska będzie sprzedawać złoto za dolary

0 149

Mennica Polska ma w planach oferować złote monety i sztabki za waluty obce. Żeby osiągnąć tę możliwość, musieli wystąpić do NBP o zezwolenie na działalność kantorową, które dostała już w poniedziałek.

Podobno Mennica Polska już od dłuższego czasu planowała umożliwić klientom płatność w obcej walucie, wskazując ten element za istotny w obecnym nowym systemie sprzedaży. Powodem było głównie było to, że kruszec na giełdach jest wyceniany w dolarach amerykańskich, a wielu obcokrajowców jest chętnych na zakup i bez sensu jest przeliczanie cen kruszcu na naszą walutę. By jednak mieć możliwość przyjmować w rozliczeniu za złoto dolary Mennica musiała wystąpić do NBP o zezwolenie na działalność kantorową i jak w poniedziałek poinformował Puls Biznesu – takie pozwolenie otrzymała.

Handel złotem Mennica Polska prowadzi od około 20 lat, spółka rozwija działalność by zaspokoić rosnący popyt na ten kruszec. Na pewno skłonił ich do tego kroku nasilony popyt w ostatnich miesiącach, kiedy do Polski zaczęli napływać uchodźcy z Ukrainy, którzy w dużej mierze chcieli zabezpieczyć oszczędności.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany