LME dąży do zawarcia pierwszych kontraktów na giełdzie w Szanghaju

0 38

London Metal Exchange (LME) zamierza w tym roku wprowadzić pilotażowe kontrakty wykorzystujące ceny z Shanghai Futures Exchange (ShFE), powiedział jej dyrektor generalny agencji Reuters na corocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF).

Reuters poinformował w zeszłym miesiącu, że LME planuje nowe kontrakty na metale z wykorzystaniem cen ShFE. Konkretne kontakty, które mają zostać nawiązane z ShFE, były nadal przedmiotem dyskusji, ale kompleks stalowy miałby największy potencjał, ponieważ był to obszar bardzo rozwojowy, dodał Chamberlain.

Matthew Chamberlain, dyrektor generalny LME

„Moim celem byłoby wprowadzenie pilotażowych kontraktów jeszcze w tym roku, a przynajmniej jasne określenie, które to będą kontrakty i ich specyfikacje”

„Stal jest dla nas bardzo rozwojowym obszarem, nasze wolumeny złomu stalowego w Turcji wzrosły o 88% rok do roku” – dodał.

Jeśli chodzi o kwestię rosyjskich metali w magazynach, Chamberlain powiedział, że widzi zarówno ich opuszczanie, jak i napływ. Udział dostępnych zapasów aluminium pochodzenia rosyjskiego w magazynach LME wzrósł do 90,4% w grudniu z 78,8% w listopadzie, jak pokazały dane na stronie internetowej giełdy.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany