Kupowanie „bezpiecznej przystani” podnosi ceny złota i srebra

0 202

Kupowanie „bezpiecznej przystani” podnosi ceny złota i srebra

Ceny złota i srebra notują silne wzrosty w poniedziałek handlowy w USA. Srebro radzi sobie lepiej i osiągnęło najwyższy poziom od sześciu tygodni, podczas gdy złoto osiągnęło najwyższy poziom od trzech tygodni i znalazło się powyżej kluczowego poziomu 1700 USD. Te dwa metale szlachetne stają się bezpieczną przystanią, ponieważ światowe rynki akcji i finansowe pozostają niespokojne, a media koncentrują się na zdesperowanym rosyjskim prezydencie, który może uciec się do użycia broni jądrowej w swojej wojnie z Ukrainą. Sytuacja ta wpływa także na wyższe ceny ropy naftowej i słabszy indeks dolara amerykańskiego w tym dniu. W złoto grudniowe podrożało o 27,40 USD do 1699,20 USD, a grudniowe srebro o 1,516 USD do 20,555 USD.

Rynek jest niespokojny, rozpoczynając miesiąc październik, który, jak pokazuje historia, może być trudny dla rynków akcji i rynków finansowych. Krążą doniesienia i plotki, że bank inwestycyjny Credit Suisse może mieć poważne kłopoty finansowe. W nocy na światowych giełdach w większości dominowały spadki. Rynki w Chinach kontynentalnych zostały zamknięte na święta. Amerykańskie indeksy giełdowe są mocniejsze w południe, po korygujących odbiciach po tym, jak w zeszły piątek osiągnęły nowe, dynamiczne minima.

Broker SP Angel powiedział dziś rano w e-mailu:

„Globalne zaostrzenie płynności przez banki centralne uderza w sektor kredytowy, z oznakami załamania kredytowego. Konsorcjum banków, w tym Barclays i Bank of America, anulowało w zeszłym tygodniu ofertę długu o wartości 3,9 miliarda dolarów z powodu braku popytu. Bloomberg donosi, że grupa ubezpieczycieli, w tym Goldman Sachs, Bank of America i Credit Suisse, poniosła straty szacowane na ponad 1 miliard dolarów na pakiecie dłużnym dla prywatnych firm kapitałowych przy wyższych stopach zwrotu i niższym popycie. Wypływy z amerykańskich obligacji o ratingu inwestycyjnym osiągnęły w zeszłym tygodniu trzeci największy w historii odpływ, po sześciu tygodniach wypłat na łączną kwotę 22,3 miliarda dolarów. Swapy na zwłokę w spłacie kredytu w głównych europejskich bankach wzrosły we wrześniu, a prezes Credit Suisse zauważył, że bank znajduje się w „krytycznym momencie”.

Kilka serwisów informacyjnych w ciągu ostatnich kilku dni opublikowało artykuły na temat rosnących szans Rosji na użycie taktycznej broni jądrowej, gdy rosyjski prezydent Putin pojawia się w rozpaczliwej sytuacji przegranej wojny z Ukrainą i wśród coraz bardziej niezadowolonego rosyjskiego społeczeństwa.

Po raz kolejny okazuje się, że kiedy upał na rynku staje się znacznie gorętszy, a niepokój traderów/inwestorów przekracza poziom, który można by uznać za normalny lub nawet nieco podwyższony, popyt na metale bezpiecznej przystani zaczyna się robić bardziej agresywny. Jeśli wielki globalny bank inwestycyjny może być na skraju upadku, a dyktator narodu z największą liczbą głowic nuklearnych na świecie stoi plecami do ściany, podczas gdy w tym samym czasie główne gospodarki światowe walczą z inflacją i balansują w recesji, wydaje się, że coraz więcej ludzi decyduje się teraz na posiadanie złota i srebra. Ważne będzie, aby złote i srebrne byki pokazały w tym tygodniu dalsze umocnienie cen, co wtedy może sugerować, że w przypadku obu metali mogą rozwinąć się trwałe tendencje wzrostowe.

Z innych wiadomości, rząd Wielkiej Brytanii zrezygnował ze znacznej części swojego planu obniżenia podatków po tym, jak ogłoszono go na brytyjskich i europejskich rynkach finansowych. Rynki zostały nieco uspokojone przez zwrot ze strony rządu Wielkiej Brytanii.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś spadek indeksu dolara amerykańskiego w wyniku korekty z ostatnich wzrostów. Ceny ropy naftowej Nymex są znacznie wyższe i wynoszą około 83,00 USD za baryłkę. Handlowcy czekają na spotkanie kartelu OPEC w środę i mogą zmniejszyć produkcję o milion baryłek dziennie, podają raporty. W międzyczasie rentowność 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej rośnie i obecnie osiąga 3,593%. Amerykańskie rynki skarbowe również łapią w poniedziałek ofertę „bezpiecznej przystani”.

Technicznie rzecz biorąc, grudniowe ceny kontraktów terminowych na złoto osiągnęły dziś najwyższy poziom od trzech tygodni. Kontrakty terminowe na złoto nadal mają ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Ceny na dziennym wykresie słupkowym znajdują się w trendzie spadkowym sprzed sześciu tygodni. Kolejnym celem byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1 750 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na wrześniowym minimum 1622,20 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum wynoszącym 1703,20 USD, a następnie na poziomie 1725,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na poziomie 1 675 USD, a następnie na dzisiejszym najniższym poziomie 1 666,50 USD.

Grudniowe ceny kontraktów terminowych na srebro osiągnęły dziś najwyższy poziom od sześciu tygodni. Srebrne byki i niedźwiedzie powróciły do ​​ogólnego, krótkoterminowego poziomu technicznego, ale byki mają impet po swojej stronie. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na poziomie 22,00 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na wrześniowym minimum wynoszącym 19,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na 21,00, a następnie na 21,50 USD. Następne wsparcie wynosi 20,00 USD, a następnie 19,50 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany