„Jesteśmy skoncentrowani na zarabianiu pieniędzy we wszystkich punktach cyklu towarowego” – Silvercorp Metals

0 144

Jesteśmy skoncentrowani na zarabianiu pieniędzy we wszystkich punktach cyklu towarowego” – Silvercorp Metals

Prezentujemy kolejną firmę wydobywczą tym razem zajmującą się srebrem.

Działalność w Chinach ma wyraźne zalety dla Silvercorp Metals, powiedział wiceprezes Lon Shaver.

Silvercorp to kanadyjska firma prowadząca kilka tanich, długowiecznych kopalni srebra w Chinach. Firma po raz pierwszy weszła do Chin w 2003 r., wkrótce po wejściu w życie ustawy o zasobach mineralnych z 1997 r., która umożliwiła zagranicznym firmom wydobywczym eksplorację i wydobycie w kraju, aby wykorzystać jego niezbadany potencjał geologiczny.

Od rozpoczęcia produkcji w 2006 r. nasze kopalnie wyprodukowały ponad 80 milionów uncji srebra i 1 miliard funtów ołowiu i cynku, osiągając 6,1 miliona uncji srebra w samym tylko roku fiskalnym 2022. W roku fiskalnym 2023 spodziewamy się wyprodukować od 7,0 do 7,3 miliona uncji.

Firma jest pozycjonowana jako główny dostawca srebra dla rozwijającego się chińskiego sektora zielonej energii w nadchodzących dziesięcioleciach. Zmierzyliśmy i wskazaliśmy zasoby srebra na 210,2 mln uncji, w tym potwierdzone i prawdopodobne zasoby 114,9 mln uncji. Ponadto wywnioskowaliśmy zasoby 126,3 mln uncji.

Zobowiązujemy się działać w sposób zrównoważony z poszanowaniem środowiska, otaczających społeczności i naszych ludzi, z naciskiem na innowacje technologiczne i postęp.

Nasze akcje są notowane do obrotu na TSX i NYSE American pod symbolem „SVM”.

W zeszłym tygodniu Shaver rozmawiał z Kitco na wystawie Gold Forum Americas w Colorado Springs.

Silvercorp Metals (NYSE:SVM) zarządza kopalniami w Chinach. Praca na prowincji przynosi korzyści, takie jak stabilne przepisy górnicze, pracownicy zdolni i zdyscyplinowani, bliskość klientów, dostawców i hut.

„Jesteśmy naprawdę blisko naszych klientów, a tak naprawdę są to klienci wszystkich firm wydobywczych. Jesteśmy w stanie dostarczać nasze koncentraty ołowiu i cynku do hut w kraju po bardzo efektywnych cenach” – powiedział Shaver.

Przeciętny okres eksploatacji kopalni w ramach istniejących operacji Silvercorp wynosi 15 lat. Historyczna produkcja to 84 miliony uncji srebra i 1,2 miliarda funtów ołowiu i cynku. Podział zysków to ponad 520 milionów dolarów.

Zarząd koncentruje się na generowaniu wolnych przepływów pieniężnych. Od września firma ma 216 milionów dolarów pozycji gotówkowej. Silvercorp Metals nie ma zadłużenia, a od 2010 r. nie ma żadnego finansowania kapitałowego ani dłużnego.

„Skupiamy się na zarabianiu pieniędzy we wszystkich momentach cyklu towarowego, nie tylko wtedy, gdy ceny srebra rosną” i są wysokie, więc jeśli spojrzysz wstecz na nasze wyniki finansowe, wiesz, że byliśmy w stanie zarabiać pieniądze i umieszczać gotówkę w bilansie poprzez operacje ”.

Dzięki swojej sytuacji finansowej firma ma opcjonalność. Tylko w latach 2020-2021 firma wykonała 629 000 metrów poszukiwań, co doprowadziło do wzrostu produkcji srebra o 17%, ołowiu o 9% i cynku o 24% na 2023 rok w porównaniu z rokiem poprzednim.

Firma zainwestowała również w światowej klasy i perspektywiczne aktywa. Od 2017 roku Silvercorp zainwestował 39 milionów dolarów w New Pacific Metals, dając Silvercorpowi 28,2% udziału. Wartość udziałów Silvercorp w New Pacific wzrosła 3,4 razy.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany