Inwestorzy wdzięczni za ceny złota na rynku spotowym powyżej 1.750 USD

0 110

Inwestorzy wdzięczni za ceny złota na rynku spotowym powyżej 1.750 USD

Ponieważ amerykańskie rynki są zamknięte w czwartek i otwarte przez pół dnia w piątek w długi weekend w Święto Dziękczynienia, rynek złota chce zakończyć tydzień spokojnie powyżej 1750 USD za uncję.

Według niektórych analityków złoto i srebro nadal korzystają na zmieniających się oczekiwaniach, że Rezerwa Federalna spowolni tempo agresywnych podwyżek stóp procentowych począwszy od przyszłego miesiąca.

Rynki futures są dziś zamknięte, ale złoto spot nadal jest w obrocie, a ceny wynoszą obecnie 1756,90 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,39% w ciągu dnia. Rynek srebra jest nieco słabszy, ostatni handel wyniósł 21,513 USD za uncję, co oznacza spadek o 0,23% w ciągu dnia.

Chociaż rosnące obawy przed globalną recesją nadal wspierają ceny złota, wielu analityków twierdzi, że nie spodziewają się żadnych znaczących ruchów w ciągu najbliższych dwóch dni przed długim weekendem.

„Dzisiaj cztery mecze Pucharu Świata i trzy mecze NFL i wydarzenia są prawdopodobnie bardziej zdominowane przez wyniki piłkarskie niż korporacyjne lub gospodarcze” – powiedział Colin Cieszyński, główny strateg rynkowy w SIA Wealth Management.

„Jutro inwestorzy mogą zapoznać się z raportami o ruchu w centrach handlowych w Czarny piątek, aby uzyskać informacje na temat świątecznych wydatków konsumentów”.

Powrót złota powyżej 1750 USD rozpoczął się w środę po tym, jak Rezerwa Federalna zasygnalizowała w protokole z listopadowego posiedzenia polityki pieniężnej, że spowolni tempo podwyżek stóp rozpoczynających się w grudniu. Jednak rynki już wyceniały ruch o 50 punktów bazowych na długo przed minutami.

„Wszystko biorąc pod uwagę, nie był to najbardziej ożywiony tydzień, ale protokoły FOMC zapewniły, że inwestorzy weszli w Święto Dziękczynienia na nieco wysokim poziomie” – powiedział Craig Erlam, starszy analityk rynku brytyjskiego i europejskiego w OANDA.

Podczas gdy ceny złota wydają się kończyć tydzień na solidnych podstawach, niektórzy analitycy zauważyli, że nadal brakuje byczego zainteresowania, aby podnieść ceny. Manish Jaradi, strateg w DailyFX, powiedział w notatce, że chociaż pchnięcie złota powyżej 1730 USD przełamało miesięczny trend spadkowy, nie wytworzyło jeszcze wystarczającej dynamiki, aby przebić opór na poziomie 1800 USD.

„Krótkoterminowa dynamika wskazuje na scenariusz wahający się. Nie jest jasne, czy odbicie w tym miesiącu jest zwiastunem odwrócenia (trendu spadkowego) czy korygującego rajdu, biorąc pod uwagę strome straty w tym roku. obraz, trend pozostaje w dół” – powiedział.

Ole Hansen, szef strategii surowcowej w Saxo Bank, powiedział, że rynek złota potrzebuje nowego katalizatora, aby przełamać początkowy opór między 1757 a 1765 USD.

„Bez oznak wzrostu popytu na fundusze ETF ze strony długoterminowych inwestorów, dalsze przedłużenie wzrostów prawdopodobnie będzie wymagało dalszych spadków rentowności i dolara amerykańskiego lub jakiegoś innego katalizatora, który widzi drogę do bezpieczeństwa” – powiedział.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany