Ceny złota powinny być bliżej 1614 USD niż 1750 USD

0 63

Ceny złota powinny być bliżej 1614 USD niż 1750 USD — Quant Insight

Rynek złota utrzymuje solidne wzrosty po tym, jak na początku miesiąca odbił się od dwuletniego minimum. Jednak jeden z analityków rynku twierdzi, że metal szlachetny jest przewartościowany, patrząc na ogólny krajobraz makroekonomiczny.

W wywiadzie dla Kitco News, Huw Roberts, szef analityków w Quant Insight, powiedział, że ceny złota są zawyżone o 7,4% według modelowania jego firmy. Dodał, że biorąc pod uwagę obecne otoczenie makroekonomiczne, wartość godziwa złota wynosi około 1614 dolarów za uncję. Komentarze pojawiają się, gdy ceny złota ostatnio wyniosły 1744 USD za uncję, co oznacza wzrost o około 0,20% w ciągu dnia.

Ceny złota wzrosły o prawie 8% od najniższego od dwóch lat poziomu z 3 listopada.

„Z naszej perspektywy nie kupowalibyśmy złota na tych poziomach” – powiedział.

W tym samym czasie Roberts powiedział, że również nie będzie chciał jeszcze zniknąć z tego rajdu.

Roberts powiedział, że podejrzewa, iż krótkoterminowe przepływy z funduszy hedgingowych były najważniejszym czynnikiem wpływającym na wzrost cen złota.

„Wygląda na to, że to pozycjonowanie i przepływ napędzały ten rajd, a nie podstawy makro” – powiedział.

„Nasze modelowanie pokazuje, że podstawy makro nadal mają znaczenie” – powiedział.

Pozycjonowanie na rynku kontraktów terminowych również wydaje się potwierdzać modelowanie QI. Najnowsze dane Komisji Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi (Commodity Futures Trading Commission) pokazały, że wzrost cen złota był napędzany głównie przez krótkie pokrycia.

Dane COT pokazują, że zarządzający pieniędzmi kupili 5 milionów uncji złota w ciągu ostatnich dwóch tygodni, aby pokryć swoje krótkie pozycje. W tym samym okresie fundusze hedgingowe kupiły 1,7 miliona uncji w byczym pozycjonowaniu.

Fundusze giełdowe oparte na złocie również zwróciły uwagę na brak byczego zainteresowania. Wraz ze wzrostem cen SPDR Shares Gold Shares (NYSE: GLD) odnotował spadek swoich zasobów o 4,6 tony.

Roberts powiedział, że nie tylko złoto jest przewartościowane; Modelowanie QI pokazuje, że większość sektora towarowego jest przewartościowana.

„Nikiel jest mocno za drogi, a miedź jest nieco droga, zgodnie z modelowaniem”, powiedział.

„Srebro ma nieco wyższą wartość, ale nic tak dramatycznie jak złoto. Srebro jest w większości płaskie”.

Powiedział również, że akcje górnicze również są obecnie zawyżone.

Roberts powiedział, że podejrzewa, że ​​zmiana oczekiwań, iż stosunkowo odporna gospodarka USA może pomóc Rezerwie Federalnej w osiągnięciu miękkiego lądowania i uniknięciu recesji, ponieważ agresywnie podnosi stopy procentowe, sprawia, że ​​aktywa cykliczne są atrakcyjne dla niektórych inwestorów.

Roberts zauważył, że modelowanie QI nie zapewnia prognoz ekonomicznych, ale mierzy bieżące warunki i określa wartość godziwą w oparciu o te czynniki.

„Więc sporo cyklicznych czynników wydaje się w tej chwili dyskontować miękkie lądowanie i przekroczyły one wartości podstawowe” – powiedział.

„Możliwe, że warunki się zmienią, ale w obecnej sytuacji w ogóle nie kupowalibyśmy sektora towarowego ani wydobywczego”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany