Heraeus Precious Metals wprowadza na rynek produkty wykonane w 100% z metali pochodzących z recyklingu

0 20

Firma Heraeus Precious Metals przedstawiła nową ofertę produktów wykonanych w 100% z metali szlachetnych pochodzących z recyklingu. Materiał pochodzący z recyklingu jest dostępny pod marką Circlear i opiera się na podejściu opartym na bilansie masy.

Produkty Circlear są dostępne dla siedmiu metali szlachetnych, w tym złota, srebra, platyny, palladu, rodu, rutenu i irydu. Znaczna część portfolio produktów Heraeus z metali szlachetnych może być oferowana jako Circlear, zaspokajając różnorodne zastosowania przemysłowe, takie jak produkty chemiczne, gazy katalityczne, styki elektryczne i składniki farmaceutyczne.

André Christl, CEO Heraeus Precious Metals

„Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na zrównoważone rozwiązania. Dzięki Circlear oferujemy rozwiązanie, które pozwala naszym klientom zmniejszyć ślad węglowy w zakresie 3 i dokładnie śledzić postępy w realizacji celów zrównoważonego rozwoju”.

Metale szlachetne z recyklingu pochodzą ze źródeł wtórnych, takich jak zużyte katalizatory chemiczne lub samochodowe. Metale szlachetne z recyklingu mają taką samą wysoką jakość i czystość jak materiały z pierwotnego wydobycia, ale ich ślad węglowy jest niższy nawet o 98%1. 1 kg metali szlachetnych pochodzących z recyklingu pozwala zaoszczędzić do 33 t CO211, co odpowiada średniej emisji CO2 nowego samochodu osobowego w UE przejeżdżającego ponad 300 000 km.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany