Gospodarka USA wygląda na najmniej zagrożoną w coraz bardziej wymagającym świecie

0 58

Gospodarka USA wygląda na najmniej zagrożoną w coraz bardziej wymagającym świecie

Ceny złota i srebra były stabilne we wtorek podczas handlu w USA. Silny dolar amerykański to niedźwiedzia siła rynkowa działająca przeciwko metalom. Październikowe złoto spadło ostatnio o 0,80 USD do 1712,60 USD, a grudniowe srebro o 0,274 USD do 18,15 USD.

Nastroje na światowych rynkach akcji były mieszane.

Indeks dolara amerykańskiego osiągnął w poniedziałek nowy najwyższy poziom od 20 lat, gdy waluta euro spadła po tym, jak Rosja oświadczyła, że ​​nie otworzy ponownie głównego gazociągu z Rosji do Europy.

Liz Truss została nowym premierem Wielkiej Brytanii.

OPEC-plus podjął decyzję o zmniejszeniu łącznej produkcji ropy naftowej o 100 000 baryłek dziennie począwszy od października, aby podnieść ceny.

Bank Rezerw Australii we wtorek podniósł swoją główną stopę procentową o 50 punktów bazowych do 2,35%, najwyższego poziomu od początku 2015 roku. Decyzja w sprawie stóp procentowych Banku Kanady zapadnie w środę, a Europejski Bank Centralny spotka się w czwartek. Wielu oczekuje, że EBC podniesie swoją główną stopę procentową o 75 punktów bazowych.

A do tego dochodzi surowa blokada Covid w Chinach, która osłabiła drugą co do wielkości gospodarkę na świecie. Chiński bank centralny powiedział w poniedziałek, że złagodzi politykę monetarną poprzez obniżenie stopy rezerw obowiązkowych dla rezerw walutowych banków.

Wall Street Journal poinformował dzisiaj, że:

„Inwestorzy z całego świata gromadzą amerykańskie akcje, nawet gdy przygotowują się na perspektywę spadkowej jesieni, ponieważ twierdzą, że nie ma lepszego schronienia przed turbulencjami na światowych rynkach.”

Jeden z analityków rynku powiedział, że:

„Stany Zjednoczone wyglądają na najmniej zagrożone w bardzo wymagającym świecie”.

Jeśli ta informacja okaże się prawdą to, „aktywa ryzyka” (akcje ), które obecnie uważa się za bezpieczne aktywa na całym świecie, mogą wpłynąć negatywnie na rynek złota, srebra i skarbu USA, które do tej pory były uznawane za bezpieczne aktywa dla bardzo długi czas.

Amerykańskie dane gospodarcze, które mają zostać opublikowane we wtorek, obejmują amerykański indeks PMI usług, raport ISM dotyczący usług biznesowych, globalny indeks PMI usług oraz raport indeksu trendów w zatrudnieniu.

A do tego dochodzi surowa blokada Covid w Chinach, która osłabiła drugą co do wielkości gospodarkę na świecie. Chiński bank centralny powiedział w poniedziałek, że złagodzi politykę monetarną poprzez obniżenie stopy rezerw obowiązkowych dla rezerw walutowych banków.

Ceny złota spadają na dziennym wykresie słupkowym. Celem byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1769,30 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem spadków cen dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na lipcowym minimum 1686,30 USD. Pierwszy opór jest widoczny na nocnym maksimum wynoszącym 1727,00 USD, a następnie na 1740,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na nocnym minimum 1709,50 USD, a następnie na poziomie 1700,00 USD.

Na srebrze celem byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na 19,385 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 17,00 USD. Pierwszy opór pojawia się na nocnym maksimum 18,465 USD, a następnie na 18,80 USD. Następne wsparcie jest widoczne z dnia na dzieńniski 17,815, a następnie 17,40 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany