Gdzie kupić złoto?

0 503

Gdy spojrzymy na cenę złota na przestrzeni lat, z pewnością zauważymy, że jego cena systematycznie rośnie. Oczywiście czasami cena tego kruszcu będzie spadać, ale w dłuższej perspektywie wykres ceny złota pnie się w górę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób dysponujących pewnymi zasobami pieniężnymi chce kupić złoto jako formę inwestycji. Ponieważ jest popyt, musi być wiele miejsc, w których można go kupić.
Głównym problemem przy wyborze miejsca zakupu złota jest cena. Jeśli chodzi o wartość tego samego produktu, to warto na tym etapie zrobić online research w domu.

Gdzie kupić złoto? Jest kilka sposobów zakupu złota:

  • Mennica Polska, umożliwia zakup złota inwestycyjnego przez internet. Jednocześnie oferuje dwa sposoby odbioru towaru: osobiście w punkcie stacjonarnym lub ubezpieczoną przesyłką.
  • w oddziałach Narodowego Banku Polskiego,

Złoto inwestycyjne kupujemy wyłącznie od znanych i uznanych dealerów, których skala działalności jest na tyle duża, że niemal wyklucza możliwość oszustwa. Zaufanie, szybkość i sprawność to podstawowe kryteria oceny traderów.

  • platforma aukcyjna – sprzedaż złota przez osoby prywatne.

Podczas zakupu złota od osoby prywatnej, nie mamy takiego poczucia bezpieczeństwa, jak wówczas, gdy kupujemy od firmy, gdzie przysługują nam prawa konsumenckie. Jednak platforma aukcyjna jakiś czas temu usprawniła możliwość handlowania złotem, ale z zachowaniem pewnych obostrzeń.


O czym należy pamiętać kupując złoto.

Kupując złoto inwestycyjne należy pamiętać o tym, żeby później łatwo było je odsprzedać. Po pierwsze trzeba zacząć od tego, że zarówno sztabkę, jak i monetę bulionową, powinno być łatwo sprzedać o ile ma akredytację LBMA (London Bullion Market Association). Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców robi listę producentów, którzy produkują najwyższej jakości sztabki i monety i którym można ufać. Dylematu, gdzie sprzedać złoto inwestycyjne, nie mają również inwestorzy, którzy dokonali zakupu kruszcu z gwarancją odkupienia. To wygodna opcja, która pozwala zaoszczędzić czas na poszukiwaniach kupującego, a jednocześnie wiąże się z przejrzystymi warunkami sprzedaży.


Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany