Elemental przejmuje Colt Recycling

0 21

Globalna firma zajmująca się recyklingiem metali Elemental osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia recyklingu e-złomu i firmy ITAD Colt Recycling. Porozumienie zostało zawarte wkrótce po tym, jak Colt podwoił swoją zdolność do recyklingu e-złomu we wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Przejęcie Colt Recycling zapewni globalnej firmie zajmującej się recyklingiem metali, Elemental Holding Group, pierwszą działalność skoncentrowaną na recyklingu i ponownym użyciu elektroniki użytkowej w Ameryce Północnej.

Firma zajmująca się recyklingiem i ponownym wykorzystaniem elektroniki posiada linie do rozdrabniania i separacji e-złomów w Hudson, NH i Hickory, NC Jej procesy ITAD odbywają się w Hickory oraz w zakładzie ITAD w Merrimack, NH. Firma Colt Refining, która odzyskuje metale szlachetne ze złomu elektronicznego i wielu innych strumieni złomu, ma swoją siedzibę w Merrimack.

W komunikacie prasowym z 20 czerwca firma Elemental z siedzibą w Luksemburgu poinformowała, że ​​osiągnęła porozumienie w sprawie nabycia 100% udziałów w Colt Recycling/Colt Recycling Southeast. Transakcja zapewni firmie Elemental pierwsze w Ameryce północnoamerykańskie zakłady zajmujące się recyklingiem elektroniki użytkowej i operacjami ITAD. Colt Refining pozostanie z obecnym właścicielem.

Paweł Jarski, prezes Elemental Holding:

„Ta akwizycja pozwala nam wejść na rynek recyklingu e-odpadów w USA i wejść w bardzo szybko rozwijający się segment ITAD” 
„Dzięki temu przejęciu rozszerzamy naszą obecność geograficzną w segmencie e-odpadów na rynek północnoamerykański”.

Na początku tego roku Elemental nabył większościową pozycję w Daniel Ball Converter Recycling, a także udziały w PGM of Texas w 2019 r. oraz w Maryland Core i Legend Smelting and Recycling w 2021 roku. Elemental planuje również rozpocząć zbiórkę i recykling akumulatorów litowo-jonowych, zauważono w komunikacie prasowym.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany