Domena Gold.com przejęta przez JM Bullion

0 16

Domena Gold.com została nabyta przez JM Bullion, spółkę zależną notowanej na giełdzie A-Mark Precious Metals, Inc. W transakcji pośredniczył Andrew Miller z ATM Holdings, Inc. we współpracy z Hilco Digital Assets. Po przejęciu, JM Bullion jest teraz właścicielem Gold.com i Silver.com.

W komunikacie prasowym dyrektor generalny JM Bullion uargumentował nabycie domeny przez firmę:

Robert Pacelli, CEO JMB:

„Nabycie domeny gold.com stanowi znaczącą inwestycję w naszą strategię rozwoju skierowaną bezpośrednio do konsumentów. Domena gold.com ma szeroki globalny zasięg i jest niezwykle wszechstronnym zasobem, który zostanie włączony do naszej długoterminowej strategii. Wybitne, jednowyrazowe domeny cieszą się dużym popytem ze względu na ich rzadkość, a korzyści płynące z takich domen obejmują natychmiastową rozpoznawalność marki i zwiększoną atrakcyjność rynkową”.

Posiadanie takiej nazwy domeny daje wiele możliwości. Istnieje wiele firm, które sprzedają złoto i działają w branży handlu złotem, ale JM Bullion kontroluje obecnie najlepszą nazwę domeny w całej tej branży.

Pacelli:

„Rzadko zdarza się okazja do nabycia aktywów definiujących kategorię, takich jak ta, i cieszymy się, że możemy dodać tę domenę do naszego rozwijającego się portfolio. Cały ruch z gold.com jest obecnie przekierowywany na stronę JMB, zapewniając odwiedzającym płynny dostęp do szerokiej gamy produktów i usług firmy”

Poprosiłem Andrew Millera o komentarz na temat sprzedaży Gold.com. „To była jedna z najbardziej znaczących i najważniejszych transakcji domenowych, jakie nadzorowałem w ciągu moich 28 lat doradzania w zakresie domen ultra premium” – powiedział mi. „Praca nad nią była również przyjemnością, ponieważ wszyscy zaangażowani byli tak wspaniali we współpracy. Gold.com to nazwa domeny definiująca kategorię i jestem bardzo podekscytowany widząc, jak JMB/A-Mark wykorzystują ją, by stać się jednoznacznym liderem kategorii”.

Cena przejęcia nie została podana w komunikacie prasowym. Ponieważ A-Mark Precious Metals jest spółką notowaną na NASDAQ, istnieje szansa, że firma poda cenę przejęcia w przyszłym zgłoszeniu SEC.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany