Czy pochodzenie złota ma znaczenie?

0 254

Czy pochodzenie złota ma znaczenie?

Większość złota w obiegu ma setki lat i pochodzi z różnych krajów na całym świecie. Obecnie wiele światowych mennic oferuje złote sztabki i monety w różnych rozmiarach kształtach i gramaturach. Ale czy wszystkie złote sztabki i monety są sobie równe i czy złoto w jednym kraju jest bardziej wartościowe niż złoto w innym?

Najważniejszym czynnikiem jest czystość złota a nie jego pochodzenie czy wiek. Jako metal, złoto jest niezniszczalne i nie starzeje się ani nie traci na wartości z upływem czasu. Złoto jest pierwiastkiem i jego skład chemiczny jest taki sam bez względu na kraj pochodzenia o ile jest rafinowany do pewnego stopnia czystości. Dlatego złoto  jednego kraju nie jest bardziej wartościowe niż złoto innego kraju.

Nie ma żadnej różnicy między złotem wydobytym 3000 lat temu w starożytnej Grecji, a złotem wydobytym w zeszłym tygodniu w kopalni w Australii. Fakt jest taki, że 90% całego złota, jakie kiedykolwiek wydobyto w historii, jest nadal w użyciu. Być może twój piękny złoty pierścionek pochodzi ze złotego naszyjnika noszonego przez Faraona tysiące lat temu.

Bez wątpienia decydując się na inwestycję w złoty kruszec w obecnych czasach należy mieć na uwadze to, że dobrej jakości, certyfikowane złoto może przynieść większy zysk. Klienci poszukują głównie produktów renomowanych producentów. Co to oznacza?  Producentami cieszącymi się renomą nie tylko na rynku polskim, ale przede wszystkim na rynku międzynarodowym, są produkty od producentów posiadających certyfikat LBMA. Certyfikat ten gwarantuje łatwą odsprzedaż nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie.

A więc ważne jest pochodzenie złota? Nie ma znaczenia, czy pochodzi z RPA czy Australii, ważne jest, aby złoto pochodziło od certyfikowanego producenta.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany