Członkowie WGC zobowiązują się do zwiększenia przejrzystości dostaw

0 32

Światowa Rada Złota ogłosiła dziś, że jej członkowie, którzy reprezentują większość globalnego przemysłu wydobywczego złota na dużą skalę, zobowiązali się do zapewnienia większej przejrzystości w łańcuchu dostaw złota.

Wszystkich 33 członków Światowej Rady Złota z działającymi kopalniami, które łącznie produkują około 1300 ton złota rocznie, zobowiązało się do publikowania nazw i lokalizacji swoich partnerów rafinacyjnych co najmniej raz w roku, aby uwzględnić wszystkie operacje, w których główny przychód pochodzi z produkcji złota.

Wszyscy członkowie zobowiązali się również do dołączenia do platformy Gold Bar Integrity (GBI) i dostarczania, na zasadzie poufności, „podstawowych danych” na temat złota, które wyprodukowali swoim partnerom rafinacyjnym. Gwarantuje to, że złoto wejdzie na platformę Gold Bar Integrity „u źródła” i jest ważnym krokiem w cyfryzacji złota w całym łańcuchu dostaw. Zapewni to przemysłowi złota solidną i weryfikowalną księgę odpowiedzialnie wydobywanego złota, co stworzy znaczące możliwości rozwoju nowych produktów i zwiększy atrakcyjność złota jako zaufanej klasy aktywów dla obecnych i nowych inwestorów i klientów.

David Tait, dyrektor generalny Światowej Rady Złota:

„Cieszę się, że nasi członkowie zobowiązali się do przewodzenia w zakresie przejrzystości. Dążenie do większej przejrzystości łańcucha dostaw jest dobre dla firm, które produkują, społeczności, które korzystają z zatrudnienia, szkoleń i umiejętności, a także inwestorów i konsumentów, którzy mogą być pewni, że ich złoto zostało odpowiedzialnie wyprodukowane i odpowiedzialnie sprzedane. Odpowiedzialna branża wydobycia złota powinna być dumna z pozytywnego wpływu, jaki wywiera na społeczności i kraje, w których złoto jest wydobywane”.

Działania te zostały podjęte w celu zwiększenia przejrzystości globalnego handlu złotem. Wszyscy członkowie Światowej Rady Złota są zaangażowani w obie te inicjatywy, a okres ich wdrażania jest obecnie określany. Światowa Rada Złota zachęca wszystkich odpowiedzialnych wydobywców złota do podjęcia tych zobowiązań w celu zwiększenia przejrzystości łańcucha dostaw.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany