Cena złota stabilna ale byki wciąż się wahają

0 241

Cena złota jest stabilna jednak byki wciąż nie są zdecydowane

Ceny złota i srebra są nieco wyższe we wtorek na początku handlu w USA, ponieważ byki pracują nad ustabilizowaniem ostatnio bardzo chwiejnych rynków. Bezpieczne metale zostały ostatnio ukarane wzrostem rentowności obligacji i mocnym dolarem amerykańskim. Byki obawiają się, że złoto i srebro ignorują obecnie depresyjną giełdę w USA i podwyższoną awersję do ryzyka na rynku z powodu wojny na Ukrainie i rosnącej inflacji.

Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto spadły dzisiaj o 0,40 USD do poziomu 1858,00 USD, a lipcowe srebro Comex spadło o 0,015 USD do 21,805 USD za uncję.

W nocy światowe rynki akcji były niezdecydowane. Amerykańskie indeksy giełdowe wskazują na wyższe otwarcia, gdy rozpocznie się sesja nowojorska, po korygujących odbiciach spowodowanych niedawną silną presją na sprzedaż. Z dnia na dzień rynki kontraktów terminowych S&P 500 i Nasdaq osiągnęły 12-miesięczne minima. Amerykańskie niedźwiedzie na indeksach giełdowych mają solidną, krótkoterminową przewagę techniczną, ponieważ ceny na dziennych wykresach słupkowych znajdują się w trendach spadkowych.

Wojna rosyjsko-ukraińska, narastające przypadki Covid, które zablokowały główne chińskie miasta, i problematyczna inflacja są osią niedźwiedzich nastrojów, które prawdopodobnie będą nadal ograniczać wszelkie trwałe ożywienie na giełdach.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś niższe ceny kontraktów terminowych na ropę naftową Nymex i wynoszą około 101,75 USD za baryłkę. Tymczasem indeks dolara amerykańskiego jest wyższy we wczesnym handlu. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiąga 3,028%.

Amerykańskie dane gospodarcze, które mają zostać opublikowane we wtorek, obejmują cotygodniowe indeksy sprzedaży detalicznej Johnson Redbook i sieci sklepów, indeks małych firm NFIB oraz indeks optymizmu gospodarczego IDB/TIPP. Kilku urzędników Rezerwy Federalnej będzie dzisiaj przemawiaćj. Prezydent Biden ma również dziś wypowiadać się na temat gospodarki.

Technicznie rzecz biorąc, czerwcowe kontrakty terminowe na złoto mają ogólną przewagę w najbliższym czasie. Na dziennym wykresie słupkowym widoczna jest dwumiesięczna linia trendu spadkowego. Kolejnym celem cenowym byków jest doprowadzenie do zamknięcia w czerwcu kontraktów futures powyżej solidnego oporu na poziomie 1900,00 USD.

Natomiast krótkoterminowym celem niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1800,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na poziomie 1 875,00 $, a następnie na najwyższym w tym tygodniu poziomie 1885,60 $. Pierwsze wsparcie jest widoczne na majowym minimum 1849,70 USD, a następnie na poziomie 1835,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany