Cena złota spadła do najniższego poziomu od ponad dwóch lat

0 239

Cena złota spadła do najniższego poziomu od ponad dwóch lat z powodu obaw o gospodarkę – wykresy są typowo niedźwiedzie

Ceny złota gwałtownie spadły i osiągnęły prawie 2,5-letnie minimum w czwartek w południe handlu w USA. Ceny srebra również są solidnie niższe. Metale szlachetne są dotknięte globalnymi obawami gospodarczymi, które grożą spadkiem popytu komercyjnego i konsumenckiego na surowce, w tym metale. Październikowe złoto spadło ostatnio o 36,00 USD do 1662,20 USD, a grudniowe srebro spadło o 0,324 USD do 19,245 USD.

Rynek był nieco spokojniejszy w nocy i wcześnie rano, ale wydaje się, że ostatnie jastrzębie komentarze na temat polityki pieniężnej ze strony urzędników banku centralnego i analityków rynkowych w połączeniu z gorącymi odczytami inflacji szybko osłabiły ten niewielki apetyt na ryzyko, jaki zaobserwowano wcześniej dzisiaj. I pamiętaj, że rynki akcji i finansowe są w porze roku (wrzesień i październik), w której sytuacja może być bardzo ciężka. Złote i srebrne byki nadal są sfrustrowane, że awersja do ryzyka na rynku nie przekłada się na bardziej bezpieczny popyt na te dwa metale.

Handlowcy koncentrują się na przyszłotygodniowym posiedzeniu FOMC, na którym oczekuje się, że Fed podniesie kluczową stopę funduszy federalnych w USA o 0,75%, starając się stłumić problematyczną inflację. Handlowcy metali szlachetnych uważają, że zaostrzona polityka monetarna większości głównych banków centralnych na świecie jeszcze bardziej spowolni globalny wzrost gospodarczy, co z kolei zmniejszy popyt konsumpcyjny i handlowy na metale.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś znaczne spadki cen ropy naftowej Nymex i wynoszą około 85,50 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest prawie stabilny na początku handlu w USA. Rentowność 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej wynosi około 3,44%.

Technicznie rzecz biorąc, październikowe ceny kontraktów terminowych na złoto osiągnęły dziś prawie 2,5-letnie minimum. Niedźwiedzie na futures na złocie mają solidną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie i zyskały dziś większą moc. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1700,00 USD.

Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1 600,00 USD. Pierwszy opór to 1 675,00 $, a następnie 1 686,30 $. Pierwsze wsparcie wynosi 1650,00 USD, a następnie 1635,00 USD.

Grudniowe niedźwiedzie na futures na srebrze mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na 21,00 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na 18,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum 19,625, a następnie na 20,00. Następne wsparcie jest widoczne na 19,00 USD, a następnie na najniższym poziomie w tym tygodniu wynoszącym 18,775 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany