BullionProtect zatwierdzony przez LBMA

0 70

Szwajcarska firma zabezpieczająca waluty i instrumenty wrażliwe SICPA ogłosiła, że jej rozwiązanie zabezpieczające rynek złota zostało certyfikowane przez LBMA w ramach programu Gold Bar Integrity.

Gold Bar Integrity to inicjatywa mająca na celu zapewnienie większego zaufania do obrotu sztabkami złota. BullionProtect to innowacyjne rozwiązanie chroniące rynek złota, zapobiegając fałszowaniu sztabek. Rozwiązanie to składa się z pieczęci bezpieczeństwa i urządzeń walidacyjnych na zamówienie, zapewnia to prostą i natychmiastową weryfikację plomb zabezpieczających.

Rozwiązanie BullionProtect umożliwia wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw uwierzytelnianie wyrobów z metali szlachetnych – zgodnie z wytycznymi LBMA. Od 2020 roku ponad 400000 kg sztabek złota na całym świecie zostało oznakowane unikalnym kodem przez BullionProtect. Zabezpieczenie jest obecnie stosowane przez cztery rafinerie LBMA Good Delivery na trzech kontynentach.

Andreas Müller, dyrektor sprzedaży ds. produktów i ochrony marki w SICPA:

„Jesteśmy zadowoleni, że nasze rozwiązanie BullionProtect® zostało certyfikowane przez LBMA i jej program Gold Bar Integrity. SICPA z niecierpliwością czeka na dalsze wdrażanie rozwiązania i umożliwienie zaufania na rynku metali szlachetnych”

Specyfikacja całego mechanizmu działania została opracowana we współpracy SICPA z londyńskimi skarbcami, rafineriami Good Delivery i wieloma innymi ekspertami branżowymi. Cały program Gold Bar Integrity ma zapewnić, że sztabki złota wchodzące na rynek są autentycznymi wyrobami o znanym pochodzeniu i mogą być przedmiotem obrotu z zaufaniem.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany