Bank Centralny Irlandii podwaja ilość posiadanych rezerw złota

0 51

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Bank Centralny Irlandii podwoił ilość posiadanych rezerw złota, dokupując konsekwentnie w każdym miesiącu jakąś część, ostatecznie zwiększając rezerwy do 12 ton metrycznych.

W pisemnej odpowiedzi Dáil dla niezależnego TD Carol Nolan, minister finansów Paschal Donohoe potwierdził, że liczba 12 ton metrycznych była dwukrotnie większa niż ilość złota, jaką Bank Centralny posiadał w pierwszym kwartale 2021 roku. Ponadto, dane przedstawione przez pana Donohoe świadczą, że rezerwy złota Banku Centralnego Irlandii były na niezmiennym poziomie sześciu ton od 2011 do zeszłego roku.

„Bank Centralny zwiększył swoje zasoby fizycznego złota w 2021 i na początku 2022 roku w ramach zdywersyfikowanej długoterminowej strategii inwestycyjnej dla uznaniowych aktywów inwestycyjnych, mającej na celu poprawę odporności bilansu. Zapasy złota występują głównie w postaci sztabek złota, ale zawierają również niewielką ilość złotych monet.”

– minister finansów Paschal Donohoe.

W raporcie zauważono, że wartość rezerw złota wzrosła z 262 mln euro na koniec 2019 roku do 299 mln euro na koniec 2020 roku w wyniku globalnych wzrostów cen. Wartość 12 ton rezerw złota Banku Centralnego wynosiła około 690 mln euro według obecnych cen rynkowych.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany