BASF i Heraeus Precious Metals tworzą wspólny zakład recyklingu metali

0 76

BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) i Heraeus Precious Metals rozpoczęły działalność nowego zakładu wspólnego przedsięwzięcia BASF HERAEUS Metal Resource Co., Ltd, (BHMR) zlokalizowanego w Pinghu w Chinach. Zakład odzyskuje metale szlachetne ze zużytych katalizatorów samochodowych, umożliwiając funkcjonowanie gospodarki o obiegu zamkniętym, jednocześnie wspierając bezpieczeństwo dostaw i cele zrównoważonego rozwoju w Chinach.

Obiekt jest spółką wspólnego przedsięwzięcia 50:50 między dwoma liderami przemysłowymi i wymagał inwestycji o wartości średnio dwucyfrowej liczby milionów euro. Budowa została ukończona w ciągu 16 miesięcy. Na powierzchni 32 000 metrów kwadratowych i zatrudniając ponad 100 pracowników, BHMR ma zdolność recyklingu około 10 000 ton autokatalizatorów rocznie. Rozpoczęcie działalności następuje w kluczowym momencie, gdy najwcześniejsze samochody przewożące PGM wchodzą w fazę recyklingu.

Tim Ingle, starszy wiceprezes ds. usług i recyklingu metali szlachetnych w ECMS:

„Spółka joint venture będzie wykorzystywać technologię recyklingu pirometalurgicznego ECMS, zapewniając klientom najnowocześniejszą technologię odzyskiwania metali szlachetnych”
„Chiny są ważnym rynkiem dla ECMS jako jednego z największych konsumentów metali szlachetnych, a BHMR ułatwi ponowne wykorzystanie metali szlachetnych w Chinach, wspierając obieg zamknięty i umożliwiając naszym klientom zmniejszenie śladu CO2”.

Chiny w dużym stopniu polegają na importowanych metalach szlachetnych ze względu na ograniczone dostawy krajowe. Podkreśla to znaczenie recyklingu dla zaspokojenia potrzeb kraju, szczególnie w przypadku metali podstawowych, takich jak platyna, pallad i rod, które są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak petrochemia, farmaceutyka i motoryzacja. Według badań rynkowych oczekuje się, że chiński rynek recyklingu autokatalizatorów doświadczy znacznego wzrostu, z szacowaną roczną stopą wzrostu na poziomie 18%.

Hu Min, szef Heraeus Precious Metals China:

„Utworzenie spółki joint venture nie tylko pomoże naszym klientom kupować metale szlachetne ze zrównoważonego i identyfikowalnego źródła, ale także przyczyni się do stabilnych dostaw w chińskim łańcuchu dostaw metali szlachetnych”.

Recykling metali szlachetnych oferuje znaczną redukcję śladu węglowego, potencjalnie oszczędzając do 98% emisji dwutlenku węgla w porównaniu z operacjami wydobywczymi.

Marius Vigener, Senior Vice President Business Line Chemicals w Heraeus Precious Metals:

„Nasza inwestycja w spółkę joint venture jest częścią globalnego programu ekspansji recyklingu o wartości 300 milionów euro, obejmującego Chiny, USA i Niemcy”

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany