Fundamentalna zmiana zbliża ceny złota do 1800 USD

0 194

Fundamentalna zmiana zbliża ceny złota do 1800 USD – Shiels MKS

Nowa zwyżkowa dynamika złota to coś więcej niż tylko techniczne przeszacowanie rynkowe. Zdolność metalu szlachetnego do utrzymania nowych krytycznych poziomów wsparcia może wskazywać na długoterminową fundamentalną zmianę, według jednego z analityków rynku.

W ostatniej notatce skierowanej do klientów Nicky Shiels, szef strategii ds. metali w MKS PAMP, powiedział, że największym czynnikiem wspierającym nowy trend wzrostowy złota jest zmiana oczekiwań inwestorów co do polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej. Chociaż Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe do początku 2023 r., oczekuje się, że tempo to ulegnie spowolnieniu. Jednocześnie presja inflacyjna pozostanie podwyższona.

Według CME FedWatch Tool rynki zdecydowanie oczekują, że w przyszłym miesiącu amerykański bank centralny podniesie stopę Fed Fund o 50 punktów bazowych.

„Fed przestawił się z zbyt późno, a teraz, gdy mamy za sobą średnioterminowe podwyżki, nie będzie już w stanie dokonać podwyżek na tyle, aby trwale obniżyć inflację” – powiedział Shiels.
 „To dłuższy reżim wyższej inflacji, ze stosunkowo wolniejszym Fedem”.

Chociaż droga złota nie będzie prosta do 1800 dolarów za uncję, cel ten zaczyna się materializować, powiedziała. Rynek złota zdołał utrzymać wzrosty z zeszłego tygodnia, najlepszy wynik od około dwóch lat. Grudniowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio kosztowały 1771,80 USD za uncję, co oznacza wzrost o 0,14% w ciągu dnia.

„Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie jest to cenne cofnięcie, i jest to okazja do ponownego zaangażowania aby skorzystać z nowego trendu hossy” – powiedział.

„Tak, złoto ma niesamowitą zdolność do ciągłego rozczarowywania, ale kiedy główne przełomy techniczne są zgodne z głównymi zwrotami polityki Fed, należy to uszanować”.

Zwyżkę złota potwierdza również solidna wyprzedaż dolara amerykańskiego, przy czym indeks spadł do mniej więcej trzymiesięcznego minimum poniżej 110 punktów. W tym samym czasie rentowności obligacji amerykańskich spadły gwałtownie poniżej 4%.

„Technicznie rzecz biorąc, pojawia się garść bardzo wyraźnych i skoordynowanych sygnałów zarówno w przypadku dolara amerykańskiego, jak i rentowności w USA” – napisał Shiels.

Shiels zauważyła również, że obecny impet dodaje fakt, że metale szlachetne są znacznie zaniżone przez inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. Wskazała, że ​​posiadanie złota stanowi około 0,5% zarządzanych aktywów rynku akcji, co oznacza znaczny spadek w stosunku do szczytowego poziomu 1,5% z 2011 roku.

Co do tego, co będzie nadal napędzać ceny złota po stosunkowo spokojnym i spokojnym lecie, Shiels powiedziała, że ​​widzi na rynku kilka zagrożeń, które czynią złoto atrakcyjnym, długoterminowym, bezpiecznym aktywem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany