Złoto słabnie – apetyt inwestorów na ryzyko wzrasta

0 181

Złoto słabnie a apetyt inwestorów na ryzyko nieco wzrasta

Ceny złota nieznacznie spadły w niespokojny poniedziałek handlowy w USA. Ceny pozostawały bez zmian w ciągu sesji. Byki nadal trzymają się mocno na początku tego tygodnia, w obliczu niewielkiego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i niedawnego wzrostu na światowych rynkach akcji. Sierpniowe kontrakty terminowe na złoto spadły o 3,30 USD do poziomu 1,827,00 USD. Lipcowe kontrakty terminowe na srebro Comex ostatnio wzrosły o 0,145 USD do 21,27 USD za uncję.

W ciągu nocy globalne giełdy głównie rosły. W poniedziałek amerykańskie indeksy giełdowe są stabilne po byczym zamknięciu zeszłego tygodnia. Apetyt na ryzyko traderów i inwestorów jest nieco bardziej optymistyczny w stosunku do prawdopodobieństwa, że Rezerwa Federalna może nie być tak agresywna w zaostrzaniu polityki pieniężnej, z obawy przed wywołaniem recesji w amerykańskiej gospodarce. Ostatnie spadki cen wielu surowców, w tym ropy naftowej, również wskazują, że presja inflacyjna mogła się ochłodzić.

Grupa Siedmiu krajów uprzemysłowionych nakłada więcej sankcji gospodarczych na Rosję, w tym zakaz importu rosyjskiego złota.

Raporty mówią, że Rosja nie spłaca zadłużenia w walutach obcych. Bloomberg informuje, że sytuacja jest nietypowa z wielu powodów, ponieważ Rosja ma gotówkę do zapłaty, a agencje ratingowe nie ogłaszają oficjalnie niewypłacalności, ponieważ sankcje skłoniły je do wycofania ratingów Rosji.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś wzrost cen ropy naftowej Nymex, której cena wynosi dzisiaj około 109,00 USD za baryłkę. Patrząc na przyszły rok, styczniowe kontrakty terminowe na ropę naftową są obecnie notowane na poziomie 96,00 dolarów za baryłkę. Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiąga 3,187%.

Technicznie rzecz biorąc, sierpniowe kontrakty terminowe na złoto mają ogólną przewagę w najbliższym czasie. Jednak ostatnia konsolidacja i niestabilna akcja handlowa na niższych poziomach cen sugerują, że rynek osiąga dno. Kolejnym celem cenowym byków jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na czerwcowym maksimum wynoszącym 1882,50 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1800,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na dzisiejszym maksimum 1842,80 $, a następnie na najwyższym z ostatniego tygodnia 1850,30 $. Pierwsze wsparcie jest widoczne na najniższym poziomie z zeszłego tygodnia na poziomie 1817,70 USD, a następnie na najniższym w czerwcu 1,806,10 USD.

Niedźwiedzie na rynku lipcowych kontraktów terminowych na srebro mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Jednak byki dostrzegają potencjał formowania się byczej formacji odwrócenia trendu – podwójnego dna. Kolejnym celem cenowym dla byków na srebrze jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na czerwcowym najwyższym poziomie 22,565 USD za uncję. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na najniższym w maju 20,42 USD. Pierwszy opór pojawia się na dzisiejszym maksimum 21,355, a następnie 21,75. Następne wsparcie jest widoczne na dzisiejszym najniższym poziomie 21,08, a następnie 21,00.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany