Złoto jest „niedowartościowane” i może zobaczyć „agresywny ruch w górę” pomimo podwyżek stóp Fed – Luke Alexander

0 270

Złoto jest „niedowartościowane” i może zobaczyć „agresywny ruch w górę” pomimo podwyżek stóp Fed – Luke Alexander

Podwyżki stóp Fed wywarły presję na spadek cen złota, ale złoto w końcu zacznie agresywnie z tego wychodzić, powiedział Luke Alexander, dyrektor generalny i prezes Newcore Gold (TSX-V: NCAU), kopalni złota z Vancouver.

Cena złota spadła o 8,6 procent w ciągu roku, mimo że inflacja w USA osiągnęła najwyższy poziom 9,1 procent w czerwcu.

Alexander wspomniał, że gdy Fed podniesie stopy procentowe, dolar amerykański będzie nadal dobrze radził sobie, co będzie „niezbyt dobre dla złota”. Dodał, że kiedy „oczekiwania zaczną się zmieniać, myślę, że wtedy zaczniemy widzieć złoto… To może być bardzo agresywny ruch w górę”.

„Złoto jest niedoceniane pod względem rozmachu, który widzę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, pod względem inflacji, która zaczyna słabnąć, a także niektórych napięć, które nadal obserwujemy na całym świecie” – powiedział.

Alexander rozmawiał z Davidem Lin, producentem w Kitco News.

Nowy rdzeń złoty

Firma Alexandra, Newcore Gold, wydobywa złoto na 216 kilometrach kwadratowych ziemi w Ghanie, która ma zawierać 1,4 miliona uncji złota.

Alexander powiedział, że działalność w Ghanie pomogła Newcore poradzić sobie z rosnącymi kosztami w całym sektorze wydobywczym.

„Cedi, które jest walutą w Ghanie, faktycznie straciło na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego” – powiedział.

„Wiele naszych wydatków jest denominowanych w cedach… więc mieliśmy naturalną kompensację inflacji w wyniku osłabienia lokalnej waluty”.

Ghana jest szóstym co do wielkości producentem złota na świecie, powiedział Alexander, a także idealnym regionem do produkcji złota.

„W Ghanie masz bardzo wspierający rząd, co jest ważne” – wyjaśnił.

„Bezpieczeństwo i bardzo niskie ryzyko polityczne to pozostałe dwa kluczowe czynniki… Jest bardzo dobra infrastruktura, więc jest to jedna z rzeczy, która nas odciąża. Mamy utwardzoną drogę, która biegnie przez ziemie w środku naszego projektu. Obok drogi biegnie linia energetyczna.

Alexander pozostaje optymistą co do przyszłości Newcore.

„Gdy rynek się ożywia i zaczynamy widzieć inwestorów wracających do sektora, myślę, że osiągniemy lepsze wyniki” – powiedział.

Cena złota niestety spada, pojawiły się niedźwiedzie sygnały na wykresach. Perspektywy nie wyglądają tak pozytywnie jak byśmy wszyscy chcieli.

Zaczynają się pojawiać głosy studzące zapały niedźwiedzi i próbujące nakłonić niektórych do kupowania „dołka”.

Podobne tony w komentarzach można było znaleźć przy poziomach 1800 USD za uncję.

Dzisiaj złoto już było po 1652 $ ale odbiło się i obecnie jest notowane po 1675 $.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany