„To najgorsze środowisko dla złota” – ale warto trzymać metale szlachetne i towary – Will Rhind

0 300

To najgorsze środowisko dla złota”, ale nadal warto trzymać metale szlachetne i towary – Will Rhind

Złoto jest obecnie notowane w pobliżu 1775 USD i spadło o koło 6 procent od początku roku.

To jedno z „najgorszych środowisk dla złota” – powiedział Will Rhind, dyrektor generalny i założyciel GraniteShares.

„Rosnący marsz dolara amerykańskiego… w połączeniu z FOMC, który podnosi stopy szybciej niż większość banków centralnych, dużych rozwiniętych gospodarek na świecie” – powiedział.

Podkreślił jednak, że złoto radzi sobie dobrze porównaniu z innymi aktywami.

„Jeśli chodzi o bycie realnym konkurentem dla złota, [rynki akcji] spadają, rynek obligacji spada” – powiedział Rhind. „Surowce były jednym z najlepszych miejsc do inwestycji w tym roku”.

Dodał, że kryptowaluty „zniknęły z konkurencyjnego krajobrazu”.

Rhind rozmawiał z producentem w Kitco News.

Recesja i rynek pracy

21 lipca Biały Dom wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że dwa spadki z czterech indeksu PKB to niekoniecznie recesja.

„Jest to zgodne z niektórymi rzeczami, które [administracja Bidena] mówi o inflacji”, powiedział Rhind, komentując oświadczenie Białego Domu. „Było wielu urzędników, którzy próbowali uzasadnić, dlaczego inflacja jest dla nas dobra… Na temat recesji mówią: „to nie jest oficjalna recesja, chyba że tak powiemy…” To taktyka dywersja.

Administracja Bidena zwróciła uwagę, że rynek pracy w USA jest silny, a bezrobocie niskie. Jednak Rhind postrzega to jako opóźniony wskaźnik.

„Gdybyś był w stanie zebrać ogromną ilość kapitału w zeszłym roku, może nie przebił byś się pod względem dużych zwolnień lub restrukturyzacji przez kolejne kilka lat” – wyjaśnił.

Rhind powiedział, że rynek pracy jest rozdwojony: pracownicy umysłowi są już zwalniani, a pracodawcy nie mogą znaleźć pomocy.

Surowce

W ciągu ostatnich trzech miesięcy ceny głównych towarów, takich jak stal, miedź, pszenica i drewno, spadły. Rhind zasugerował, że było to spowodowane „obawą przed recesją”, a także blokadą COVID-19 w Chinach i konfliktem rosyjsko-ukraińskim. Przewidywał, że towary znów wzrosną wraz z powrotem popytu.

„Rzeczywiście, widziałeś, jak wielu głównych komentatorów bankowych po ostatnich kilku dniach ponownie zapowiada zwyżkę, szczególnie w dziedzinie energii”, powiedział.

„Prawie niemożliwe jest podniesienie poziomu produkcji do poziomu sprzed COVID. Jeśli chodzi o metale, każdy większy rząd na świecie kładzie duży nacisk na elektryfikację wszystkiego, co będzie wymagało ogromnej ilości metali, więcej niż mamy w tej chwili.”
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany