Sztabki złota na blockchainie dzięki programowi LBMA i WGC

0 172

London Bullion Market Association (LBMA) i World Gold Council (WGC) oznajmiły, że uruchamiają „Gold Bar Integrity Program”. Program ma na celu opracowanie oraz wdrożenie międzynarodowego systemu integralności sztabek złota, ich pochodzenia oraz pełnej ich historii.

Całe przedsięwzięcie ma za zadanie wzbudzić zaufanie konsumentów, inwestorów i reszcie uczestników rynku co do autentyczności złota. Będzie to niewątpliwie przełomowy rozwój rynku, LBMA i WGC w związku z tymi działaniami jednoczą przedstawicieli globalnego łańcucha dostaw złota, aby rozpocząć pilotażową fazę projektu.

Firmy aXedras i Peer Ledger został wyznaczone do przedstawienia w pierwszej fazie w jaki sposób ich technologia może usprawnić globalny ekosystem, który będzie zawierał niezmienny zapis miejsca pochodzenia oraz łańcuch dostawy danej sztabki. Księga oparta będzie na blockchain i będzie śledzić oraz rejestrować pochodzenie i pełną historię transakcji.

„Międzynarodowy handel hurtowym, fizycznym złotem zależy od zaufania. Ogłoszona dziś inicjatywa podkreśla zaufanie, jakie wszyscy uczestnicy rynku mogą mieć w uczciwość i odpowiedzialność za złoto, którym handlują, oraz złoto, które kupują. Jest to duży postęp w zwiększaniu przejrzystości dla wspólnego dobra przemysłu złota”.

Ruth Crowell, dyrektor naczelny LBMA

Długoterminowy plan polega na przekonaniu uczestników rynku złota do zaakceptowania technologii opartej na blockchain i wdrożenia jej do globalnego ekosystemu, tak by wszystkie certyfikowane sztabki złota były rejestrowane, a ich droga od kopalni po skarbiec aż do konsumenta była śledzona i również zapisywana.

„Ten transformacyjny projekt jest pierwszym krokiem w kierunku bardziej wyrównanego przemysłu złota, w którym współpracujemy, aby zapewnić bardziej dostępny i przejrzysty rynek. Konsumenci i inwestorzy chcą wiedzieć, że ich złoto jest produkowane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, a śledzenie pochodzenia sztabek złota pomoże egzekwować najwyższe standardy w całym łańcuchu dostaw. W World Gold Council jesteśmy zaangażowani w usuwanie barier dla inwestycji, takich jak zaufanie i pochodzenie, ponieważ jest to klucz do odblokowania zwiększonego popytu na złoto”.

David Tait, dyrektor generalny World Gold Council

Cały proces skutecznie zdigitalizuje globalny łańcuch dostaw sztabek złota i zapewni przyszły wzrost międzynarodowego rynku złota. Uczestniczącymi firmami reprezentującymi globalny łańcuch wartości są: Argor Haraeus SA, Asahi, Aura Minerals nc., Barrick Gold Corporation, Brinks, Centerra Gold Inc., CME Group, Degussa, Helveticor, Hummingbird Resources Plc, Loomis, MKS PAMP, Metalor, Newcrest Minning Limited, Newmont Corporation, Perth Mint, Pro Aurum, Rand Rafinery, Royal Canadiam Mint, Sibanye Stillwater Limited, Sharps Pixley, Standard Chartcred, Umicore, Valcambi.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany