Skromne zyski na złocie na krótkich pozycjach – łagodny popyt na bezpieczną przystań w poniedziałek

0 41

Skromne zyski na złocie na krótkich pozycjach – łagodny popyt na bezpieczną przystań

Ceny złota nieznacznie wzrosły w poniedziałek w południe, z powodu krótkiego pokrycia na rynku kontraktów terminowych i niewielkiego, bezpiecznego popytu na gotówkę i kontrakty terminowe, po osiągnięciu w nocy najniższego poziomu od czterech tygodni. Jednak niedźwiedzie elementy, takie jak ujemne wykresy, silny dolar amerykański, rosnące rentowności obligacji skarbowych USA i jastrzębia Rezerwa Federalna nadal sprawiają, że niedźwiedzie mocno kontrolują rynki metali szlachetnych. Październikowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio wzrosły o 3,20 USD do 1743,70 USD. Wrześniowe kontrakty terminowe na srebro Comex ostatnio spadły o 0,07 USD do 18,755 USD za uncję.

Amerykańskie indeksy giełdowe są niższe w południe, w wyniku dalszej presji sprzedażowej po dużych piątkowych stratach. Awersja do ryzyka jest silniejsza na początku tego tygodnia, w następstwie długo oczekiwanego dorocznego sympozjum Rezerwy Federalnej w Jackson Hole, które zakończyło się pod koniec ubiegłego tygodnia. Prezes Fed Powell w przemówieniu w piątek trzymał się scenariusza agresywnie jastrzębiej polityki monetarnej USA, która zakończyła niektóre wcześniejsze dywagacje rynkowe o bardziej gołębim „zwrocie Fed”. Narzędzie FedWatch CME pokazuje, że istnieje 70% szansa, że ​​Fed podniesie stopę funduszy Fed o 0,75% na posiedzeniu FOMC w dniach 20-21 września.

Punktem danych z USA w tym nieoficjalnym ostatnim tygodniu lata jest sierpniowy raport Departamentu Pracy o sytuacji zatrudnienia w USA w piątek. Przewiduje się, że kluczowy wzrost zatrudnienia poza rolnictwem wzrośnie o 325 000 w sierpniu w porównaniu z lipcowym raportem, pokazującym wzrost o 528 000 miejsc pracy poza rolnictwem.

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś solidne wzrosty cen ropy naftowej Nymex i wynoszą one około 95,80 USD za baryłkę. Indeks dolara amerykańskiego jest nieco słabszy w handlu w USA w południe. Tymczasem rentowność 10-letniej amerykańskiej obligacji skarbowej wynosi 3,121%. 2-letni amerykański T-Note przynosi 3,47%, utrzymując krzywą dochodowości odwróconą i sugerując nadchodzącą recesję gospodarczą w USA i/lub na świecie.

Technicznie rzecz biorąc, październikowe ceny kontraktów terminowych na złoto osiągnęły dzisiaj najniższy poziom od czterech tygodni. Kolejnym celem dla byków na złocie jest uzyskanie zamknięcia powyżej solidnego oporu na poziomie 1,800,00 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem spadków cen przez niedźwiedzie jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na lipcowym minimum 1686,30 USD. Pierwszy opór jest widoczny na poziomie 1750,00 USD, a następnie na szczytowym szczycie zeszłego piątku na poziomie 1762,30. Pierwsze wsparcie jest widoczne na poziomie 1730,00 USD, a następnie na dzisiejszym najniższym poziomie 1722,50 USD.

Grudniowe niedźwiedzie futures na srebrze mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na sierpniowym szczycie 21,02. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na lipcowym minimum 18,175 USD. Pierwszy opór jest widoczny na 19,00 USD, a następnie na najwyższym poziomie z zeszłego tygodnia, wynoszącym 19,385 USD. Następne wsparcie jest widoczne na dzisiejszym najniższym poziomie 18,40 USD, a następnie 18,175 USD.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-08-29/Modest-gains-for-gold-on-short-covering-mild-safe-haven-demand.html

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany