Podwyżki stóp procentowych i spadek ceny złota

0 27

Ceny złota spadły w czwartek pod presją oczekiwań na agresywne podwyżki stóp procentowych po tym, jak szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej powiedział, że bank centralny jest w pełni zaangażowany w obniżanie cen.

Spot złota spadła o 0,4% do 1830,99 USD za uncję o 05:12 GMT. Kontrakty terminowe na złoto w USA spadły o 0,2% do 1833,90 USD.

Inwestorzy oczekują agresywnych podwyżek stóp procentowych po zeznaniach prezesa Fed przed Senatem. Powell powiedział w środę, że nie wyklucza podwyżki stóp procentowych o 100 punktów bazowych, dodając, że bank centralny podejmie wszelkie działania konieczne do przywrócenia stabilności cen.

Michael McCarthy, dyrektor ds. strategii w Tiger Brokers w Australii

„Kiedy prezes Fed Jerome Powell wskazał z dnia na dzień, że podwyżki o 1% są realną możliwością, jest to przypomnienie ciągłej presji na ceny złota wynikającej z rosnących stóp procentowych.”

Dolar ustabilizował się na podwyższonych poziomach po stratach z poprzedniej sesji, ograniczając popyt na kruszec wyceniony w dolarach wśród nabywców posiadających inne waluty.

Michael Langford, dyrektor firmy doradczej AirGuide

„Oczekuje się, że złoto podąży za kompleksem towarowym w dół. 
Bardziej prawdopodobne jest, że złoto będzie handlować poniżej 1800 USD za uncję w ciągu najbliższych dwóch tygodni niż nie.”

Wyższe stopy procentowe i rentowność obligacji podnoszą koszt alternatywny utrzymywania kruszcu, który nie przynosi żadnych odsetek. W przypadku innych metali szlachetnych srebro spadło o 0,65%. platyna podniosła się o 0,14%, a pallad zyskał 0,69%.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany