Największa w historii kradzież złota w Kanadzie

0 19

Dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch pracowników Air Canada, zostało oskarżonych o kradzież na międzynarodowym lotnisku Pearson w Toronto.

Kradzież 6 600 sztabek złota o wadze 400 kg i obcej waluty o łącznej wartości ponad 22 milionów dolarów kanadyjskich (prawie 13 milionów funtów) została porównana do filmu Ocean’s Eleven. Ładunek został skradziony z magazynu Air Canada na międzynarodowym lotnisku Pearson w Toronto 17 kwietnia ubiegłego roku.

Dwóch pracowników Air Canada – pracownik magazynu i były kierownik, który oprowadził policję po obiekcie towarowym po kradzieży – oraz właściciel sklepu jubilerskiego są wśród dziewięciu osób, którym postawiono zarzuty w związku z nalotem. Trzy z dziewięciu osób pozostają na wolności.

szef policji regionalnej Peel Nishan Duraiappah:

„Ta historia jest sensacyjna i prawdopodobnie, jak żartobliwie mówimy, należy do serialu Netflix”

Podczas konferencji prasowej na lotnisku rok po napadzie, sierżant Mike Mavity powiedział, że kierowca przybył do magazynu towarowego linii lotniczych z fałszywym rachunkiem za owoce morza. Ciężarówka, którą prowadził, została użyta do odebrania złota i waluty, które zostały przetransportowane z rafinerii w Zurychu w Szwajcarii.

Policyjni śledczy, współpracujący z amerykańskim Biurem ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych, w ramach operacji nazwanej „Projekt 24Karat” odzyskali 1 kg złota i około 434 000 dolarów kanadyjskich (250 000 funtów). Skonfiskowano również około 65 sztuk broni palnej, która rzekomo miała zostać przemycona do Kanady z USA.

DS Mavity:

„Uważamy, że przetopili złoto, a następnie zyski, które uzyskali ze złota, wykorzystali do sfinansowania broni palnej”

Policja wymieniła dziewięciu podejrzanych, w tym sześciu, którzy zostali aresztowani, i podała szczegóły 19 zarzutów, które im postawiono.

Patrick Brown, burmistrz Brampton w Ontario:

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek wyobrażał sobie, że będziemy mieli do czynienia z największym napadem na złoto w historii Kanady”

Policja nadal poszukuje byłego menedżera Air Canada Simrana Preeta Panesara, lat 31, i Archita Grovera, lat 36, obaj z Brampton, oraz Arsalana Chaudhary’ego, lat 42, z Mississauga Ontario.

Linie Air Canada poinformowały, że zawiesiły jednego z pracowników działu cargo oskarżonego o kradzież, podczas gdy drugi, który pracował w tym samym dziale w czasie kradzieży, opuścił linię lotniczą przed ogłoszeniem zarzutów.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany