Na lotnisku znaleziono złote sztabki warte 4 miliony funtów

0 32

Brytyjskie władze przejęły na lotnisku Heathrow Airport sztabki złota o wartości ponad 4 milionów funtów. Śledczy rozpoczęli sprawę po tym, jak ładunek, ważący ponad 90 kg został odzyskany przez Border Force po informacji otrzymanej od National Crime Agency (NCA).

Złoto było przechwycone zgodnie z ustawą o dochodach z przestępstwa, a NCA uzyskała nakaz odzyskania, pozwalając śledczym wejść w jego posiadanie. Złoto znajdowało się w sekcji załadunkowej samolotu, który przyleciał z Kajmanów. Następnie zostało przewiezione prywatnym odrzutowcem.

Władze na Kajmanach współpracowały z NCA, aby udowodnić, że sfałszowano dokumenty, aby ukryć prawdziwe pochodzenie złota, a osoby zaangażowane w przemieszczanie złota miały powiązania z przestępczością zorganizowaną.

Andy Noyes, komendant oddziału NCA:

„Przestępcy są przyciągani do złota jako sposobu przemieszczania pieniędzy z narkotyków ze względu na wysoką wartość zawartą w stosunkowo niewielkich ilościach.”

Dzięki współpracy z władzami regionalnymi udało się powstrzymać przesyłkę przed dotarciem do ostatecznego miejsca przeznaczenia. Z ustaleń NCA wynikło, że przesyłka była powiązana z kartelami narkotykowymi działającymi w Ameryce Południowej.

Andy Noyes:

„Ta interwencja zakłóciła sieć przestępczą, powstrzymując ich przed ponownym inwestowaniem w dalszą przestępczość, która powoduje szkody dla naszych społeczności”.


Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany