Która mennica złota jest najlepsza?

0 697

KTÓRA MENNICA ZŁOTA JEST NAJLEPSZA

Na pytanie „która mennica złota jest najlepsza” należy odpowiedzieć; każda mennica metali szlachetnych na całym świecie oferuje unikalną gamę złotych i srebrnych bulionów.

Najlepsza mennica na świecie to ta, o której wie każdy inwestor i kolekcjoner. To mennica o długiej historii, która skutecznie łączy tradycję z osiągnięciami technicznymi i dostarcza różnorodne monety, medale i kruszce.

Silną pozycję rynkową mają przede wszystkim mennice, które stworzyły monety, które od wielu lat zyskują status monet kultowych i od wielu lat cieszą się popularnością wśród inwestorów i kolekcjonerów.

Poniżej można zobaczyć najlepsze mennice na świecie. Obejmują one cały świat od Ameryki Północnej po Europę.

Na tej liście mennic rządowych zaufanie jest najważniejsze.

Należy mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji zakupu kruszcu aby pochodził z wysoce zaufanego źródła.

Lista najpopularniejszych mennic jest godna zaufania ze względu na ich historię i renomę w długoletniej produkcji sztabek, złotych monet i innych bulionów.

MENNICA STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Mennica Stanów Zjednoczonych została założona w 1792 roku i swoje siedziby obecnie posiada w Filadelfii, Denver, West Point Military Academy i San Francisco. Mennica wyprodukowała ponad 17 miliardów monet do obiegu w 2015 roku, co jest najszybszym rocznym tempem wzrostu od czasu wybicia 19,4 miliarda monet w 2001 roku.

Legenda głosi, że George Washington przekazał mennicy część swojego srebra, aby wyprodukować wczesne monety.

KRÓLEWSKA MENNICA KANDYJSKA

Królewska Mennica Kanadyjska, założona w 1908 roku w Ottawie w Kanadzie. Kanadyjska Mennica Rządowa produkuje ponad 1 miliard monet z metali szlachetnych wysokiej jakości.

Moneta Liść Klonowy, jest jedną z ich kultowych monet.

Mennica Kanadyjska w 2007 roku stworzyła największą na świecie monetę o wadze 100 kilogramów. Jest warta 1 milion dolarów i jest złotą monetą o czystości do 99,999%!

MENNICA AUSTRIACKA

Austriacka Mennica w Wiedniu ma ponad 800-letnie doświadczenie w produkcji monet i jest znana z produkcji metali szlachetnych i złotych monet. Dziś Mennica produkuje wiele znanych na całym świecie złotych monet, a jednym z najsłynniejszych bulionów jest Filharmonik Wiedeński. Złote i srebrne monety oraz wszystkie wytwarzane przez nią produkty można kupić online.

PERTH MINT

Perth Mint została założona w Perth w Australii w 1899 roku przez Królewską Mennicę Wielkiej Brytanii.  Mennica pozostawała do 1970 roku pod kontrolą brytyjską. Teraz Gold Corporatiom jest właścicielem mennicy i znajduje się pod kontrolą rządu Australii Zachodniej. Do popularnych sztabek i monet z tej mennicy należą monety z serii Złoty Tygrys i Złoty Kangur.

PAMP SUISSE

Prywatna mennica, została założona w Szwajcarii w 1977 roku. Mennica rafinuje imponujące 450 ton złota rocznie, a większość złota używanego do światowej produkcji biżuterii pochodzi z PAMP. Mennica produkuje również popularną sztabkę Fortuna, która jest dostępna w złocie, srebrze i platynie, w rozmiarach od 1 grama do 100 uncji.

BRYTYJSKA MENNICA KRÓLEWSKA

Jest jedną z najstarszych mennic europejskich – ponad 1100 lat udokumentowanej historii. Ta szacowna instytucja mieści się od przeszło 40 lat w małym walijskim miasteczku. Jednak to właśnie tam bite są funty, a także popularne na całym świecie monety kolekcjonerskie i bulionowe. Od 886 roku Mennica Królewska produkuje monety dla Wielkiej Brytanii. Oprócz monet obiegowych dla całej Wielkiej Brytanii, Mennica Brytyjska wybiła również wiele monet okolicznościowych. W tej mennicy znajduje się wiele słynnych wyrobów ze złota i srebra, takich jak złote monety brytyjskie: Britannia.  Monety te zostały wprowadzone na rynek w 1987 roku i stały się ważnymi uczestnikami rynku monet dla inwestorów i kolekcjonerów. Ta złota moneta jest wykonana z czystego złota 9167, które jest prawnym środkiem płatniczym w Wielkiej Brytanii.

CENTRALNA MENNICA LUDOWEGO BANKU CHIN

Mennica ta  produkuje sztabki jak również złote monety o najwyższej jakości. Popularne produkty to Chińska Złota Panda i inne zestawy monet.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany