Kontrakty terminowe na złoto obniżają się, ale ostatni tydzień jest najlepszy od 12 listopada

0 125

Kontrakty terminowe na złoto wahały się w piątek między niewielkimi zyskami i stratami, ale poza tym były wspierane przez osłabienie dolara amerykańskiego, ponieważ inwestorzy szykują się na zaostrzenie polityki pieniężnej w nadchodzących miesiącach i martwią się o skuteczność banku centralnego w walce z inflacją.

„Waluta amerykańska straciła ponad 1% w stosunku do innych głównych walut w ciągu tygodnia, ponieważ rynki, które już wyceniły zaostrzenie polityki przez Rezerwę Federalną na wartość dolara, teraz skupiają się na innych bankach centralnych, które jeszcze nie zaczęły ograniczać bodźców” – napisał w codziennej notatce Ricardo Evangelista, starszy analityk w ActivTrades. W tym tygodniu złoto oczekuje wzrostu o 1,4%, co oznaczałoby największy tygodniowy wzrost od 12 listopada.

Gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller zasugerował w środę, że w 2022 r. możliwe jest nawet pięć podwyżek stóp procentowych, ponieważ banki centralne zamierzają powstrzymać szalejącą inflację. Dodał, że jego bazowe oczekiwania to trzy podwyżki stóp w ciągu roku, co jest bardziej zgodne z oczekiwaniami.

Również w czwartek prezes Fed w Filadelfii, Patrick Harker, powiedział, że spodziewa się „sporego zacieśnienia w 2022 r.” podczas przemówienia na temat perspektyw gospodarczych na konferencji sponsorowanej przez Philadelphia Business Journal.

Złoto było stosunkowo odporne w obliczu niestabilnych rynków finansowych, które patrzą na perspektywę wyższych kosztów finansowania zewnętrznego. Może to obniżyć wartość metali szlachetnych, ale perspektywa żywiołowej inflacji i błędów banków centralnych sprzyjają kupowaniu, twierdzą stratedzy.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany