FOMC utrzymuje stopy, złoto zwyżkuje

0 11

Wartość rynkowa złota odnotowała znaczny wzrost, do czego przyczyniła się decyzja Rezerwy Federalnej o utrzymaniu referencyjnej stopy procentowej, jednakże skorygowała swoje prognozy dotyczące stóp funduszy federalnych na 2025 rok.

Para XAU/USD odrazu po tym zaliczyła wzrost o 1% i kształtowała się na poziomach 2170 – 2180 USD.

Pomimo utrzymujących się wysokich stóp procentowych na poziomie 5,25%-5,50%, komentarz Fed na temat siły amerykańskiej gospodarki i odporności rynku pracy ożywił inwestorów w złoto. Ostrożny, ale optymistyczny ton Rezerwy Federalnej sugeruje, że chociaż odnotowano postępy w zakresie inflacji, cel końcowy pozostaje odległy, a kompasem Fed nadal będzie podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Ostatnie dane gospodarcze z USA przedstawiają mieszany obraz, podkreślając wyzwania związane z przewidywaniem spowolnienia gospodarczego. Podczas gdy rynek pracy wykazuje oznaki ochłodzenia, inflacja utrzymuje się, co skłania do ponownej kalibracji oczekiwań dotyczących harmonogramu obniżek stóp procentowych przez Fed. Obecne nastroje rynkowe, na które wpływ miały zeznania Powella w Kongresie i ostatnie dane ekonomiczne, odzwierciedlają obecnie 64% oczekiwań na obniżkę stóp do czerwca, co stanowi niewielki spadek w porównaniu z 72% w zeszłym tygodniu.

Prognoza ceny złota i trajektoria XAU/USD będą nadal ściśle powiązane ze zmieniającym się krajobrazem gospodarczym i decyzjami politycznymi Rezerwy Federalnej w nadchodzących miesiącach. Poziomy oporu na poziomie 2215,22 USD, 2225,43 USD i 2235,15 USD stanowią progi, które mogą ograniczyć ruchy w górę, jeśli złoto będzie próbowało przedłużyć zyski. I odwrotnie, formy wsparcia na niższych szczeblach, gdzie 2195,29 USD, 2186,29 USD i 2177,05 USD służą jako bufory przed spadkiem cen.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany