Eksport złotej biżuterii z Indonezji do ZEA osiągnął 287 mln USD

0 63

Eksport złotej biżuterii z Indonezji do Zjednoczonych Emiratów Arabskich osiągnął 287 mln USD po zawarciu paktu handlowego. Pierwsza dostawa złotej biżuterii o wartości 6,98 mln USD została wyeksportowana 8 września w ramach CEPA.

Eksport złotej biżuterii z Indonezji do Zjednoczonych Emiratów Arabskich osiągnął 287 milionów dolarów w ciągu pierwszych 49 dni od wdrożenia kompleksowej umowy o partnerstwie gospodarczym między Indonezją a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (IUAE-CEPA) – wynika z raportu medialnego.

ambasador Indonezji Husin Bagis:

„Wdrożenie umowy IUAE-CEPA przyczyniło się do zacieśnienia stosunków dwustronnych, zwłaszcza w zakresie handlu i inwestycji”

Umowa IUAE-CEPA, która weszła w życie 1 września, obejmuje różne obszary, w tym towary, usługi, inwestycje i handel cyfrowy.

W raporcie zauważono, że oczekuje się, że umowa zwiększy całkowitą wartość handlu dwustronnego do ponad 10 miliardów dolarów w ciągu trzech lat.

Co ciekawe, Indonezyjski globalny eksport biżuterii osiągnął w 2022 r. wartość 3,78 mld USD, a całkowita wymiana handlowa między Indonezją a ZEA w 2022 r. osiągnęła 5,06 mld USD, podała Antara, powołując się na dane Ministerstwa Handlu.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany