Czy złoto jest najlepszym zabezpieczeniem przed inflacją ?

0 184

Jeśli złoto nie jest najlepszym zabezpieczeniem przed inflacją, to co nim jest? Nancy Davis

Według Nancy Davis, założycielki i partnera zarządzającego Quadratic Capital Management, złoto i ropa nie są idealnymi inwestycjami dla osób poszukujących zabezpieczenia przed inflacją.

Rynki akcji i obligacji

Davis skomentowała ostatnie wyprzedaże na giełdzie. Spadek cen przypisywała firmom borykającym się z wyższymi kosztami.

„To trochę jak pobudka” – powiedziała. „…Inwestowanie jest ryzykowne, zwłaszcza gdy kupujesz korporacyjne papiery wartościowe, czy to, czy obligacje, jeśli korporacja ma wyższe koszty, być może w postaci kosztów pracy, więcej zakłóceń po stronie podaży w postaci , wszystkie rzeczy, które dzieją się na całym świecie z perspektywy geopolitycznej i COVID, w połączeniu z zaufaniem konsumentów są na niskim poziomie od 2008 roku”.

Davis powiedziała również, że rynki „wyceniły” przewidywane podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Prezes Fed, Jerome Powell, niedawno podniósł stopy procentowe.

„Teraz myślę, że bardzo ważne jest, aby inwestorzy zdali sobie sprawę, że podwyżki stóp przez Fed zostały już wycenione” – zauważyła. „Fed podniósł do tej pory tylko 75 punktów bazowych, ale rynki stóp procentowych poruszały się zgodnie z wytycznymi Fed. Czyli… zostało nam około sześciu miesięcy w roku 2022, a rynek stóp wycenił na 175 punktów bazowych. Tak więc, jeśli Fed nie podniesie 175 punktów bazowych, faktycznie obniży stopy procentowe”.

Inflacja i CPI

Davis powiedziała, że Fed nie stracił wiarygodności wśród inwestorów.

„Wiem, że Fed ma wielu krytyków, którzy twierdzą, że nie są wiarygodni i tak dalej” – wspomniała. „Nie jestem jednym z nich. Myślę, że Fed wykonuje najlepszą pracę, jaką może, korzystając z dostępnych narzędzi… Myślę, że używanie bilansu bardziej jako narzędzia do walki z inflacją jest ostrożne… Wygląda na to, że będą używać tego oprócz podwyżki stóp procentowych”.

Davis powiedziała również, że wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich nie jest jedynym sposobem obliczania inflacji.

„Dużym problemem, jaki widzę w przypadku samego CPI, jest to, że jedna trzecia wskaźnika, około 33 procent, to coś, co nazywają „schronieniem” i faktycznie jest to czynsz zajmowany przez właściciela” – powiedziała. „…Z roku na rok wzrost czynszu wzrasta o około 1,5 procent, podczas gdy ceny domów wzrosły prawie o 20 % ”.

Czy złoto i surowce zabezpieczają przed inflacją?

Firma Davisa, Quadratic Capital, ma stały dochód IVOL ETF, który chroni przed inflacją. Według Davisa „85 procent portfela” składa się ze Skarbowych Papierów Wartościowych chronionych przed inflacją (TIPS).

„Ale potem próbujemy rozwiązać problemy, które istnieją tylko w przypadku TIPS… My faktycznie staramy się czerpać zyski, gdy długoterminowe stopy kapitalizacji rosną, co prawdopodobnie miałoby miejsce w warunkach stagflacyjnych lub inflacyjnych… I inna naprawdę atrakcyjna rzecz, moim zdaniem dla inwestorów mamy własne opcje. A ilekroć posiadasz opcje… masz długą zmienność na bazowej klasie aktywów… Tak więc w rzeczywistości posiadamy zmienność stałego dochodu, co jest dobrym potencjalnym dywersyfikatorem”.

Dodała, że ​​aktywa rzeczowe, takie jak energia i złoto, nie są najlepszymi zabezpieczeniami przed inflacją.

„Osobiście uważam, że energia i złoto i wszystkie te realne aktywa mogą nie być najlepszym aktywem inflacyjnym, ponieważ… nie płacą żadnych kuponów, więc w ogóle nie ma miesięcznej dystrybucji” – powiedziała Davis. „Mają koszty prowadzenia… Złoto nie jest zabezpieczeniem przed inflacją, moim zdaniem jest to jak handel walutami. Nie ma wydajności”.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany