Były dyrektor banku oskarżony o fałszerstwo sztabek złota o wartości ponad 1,2 mln USD

0 17

Były kierownik ds. relacji z klientami w międzynarodowym banku w Malezji został oskarżony przed sądem w Kuala Lumpur o trzykrotne sfałszowanie dokumentów dotyczących 155 sztabek złota o wartości ponad 6 milionów RM (ok. 1,2 mln USD) należących do klientów.

Saibulrijal jest oskarżony o świadome wykorzystanie dwóch fałszywych dokumentów do wypłaty złota z banku w Bangsar 13 stycznia 2021 roku. Były dyrektor Al Rajhi Banking & Investment Corporation (M) Bhd, 46-letni Saibulrijal Saad, nie przyznał się do winy w momencie odczytania zarzutów. Ze względu na kwestie techniczne, Saibulrijal został zwolniony z zarzutów, co nie było równoznaczne z uniewinnieniem podczas przesłuchania w dniu 27 marca, donosi Berita Harian.

Został również oskarżony o sfałszowanie „listu odszkodowawczego” w tym samym miejscu 15 października 2019 roku. Zarzuty zostały sformułowane na podstawie art. 471 kodeksu karnego i podlegają karze na podstawie art. 465 tego samego kodeksu, który przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywnę lub obie te kary w przypadku skazania.

Zastępca prokuratora Norfauzani Nordin wezwał sąd do nałożenia kaucji w wysokości 15 000 RM za każdy zarzut, na co zgodził się prawnik Saibulrijala, Shahrulazwad Ismail. Sąd przychylił się do tej propozycji przed wyznaczeniem 14 czerwca na kolejną rozprawę.

27 marca Saibulrijal nie przyznał się do winy przed tym samym sędzią w związku z 80 zarzutami oszustwa, fałszerstwa, sprzeniewierzenia mienia i przestępczego naruszenia zaufania. Dwa tygodnie wcześniej Sąd Pracy orzekł, że Al Rajhi niesłusznie zwolniła jedną ze swoich kierowniczek, niesłusznie obwiniając ją o straty poniesione w wyniku transakcji złotem, której dopuścił się jej przełożony.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany