„Sygnał kupna” dla srebra i dlaczego warto trzymać towary w recesji

Sygnał kupna” dla srebra i dlaczego warto trzymać towary w recesji, rozważają Goehring i Rozencwajg

Według partnera zarządzającego firmy Goehring i Rozencwajg, Leigha Goehringa, surowce mogą być inwestycją, którą należy zatrzymać podczas kolejnej recesji, a srebro już niedługo zacznie dawać sygnał „kupna”.

Nie zaleca się sprzedaży aktywów towarowych w oparciu o obawy przed recesją, powiedział Goehring Kitco News. Głównym powodem jest to, że rynki towarowe nie przypominają kryzysu z 2008 r., a inwestorzy ryzykują sprzedaż na dole i stratę ogromnego wzrostu.

Ceny towarów są cykliczne. A kiedy stają się niezwykle tanie w stosunku do aktywów finansowych, stanowią doskonałe możliwości, które prowadzą do wieloletniej hossy.

„Kupuje się towary tanio pod koniec cyklu towarowego, kiedy wszystkie inwestycje zostały zredukowane. Prawie nie ma znaczenia, co się wydarzy w przyszłości” – opisał Goehring.

„Okresy radykalnego niedowartościowania surowców są związane z cyklem wydatków kapitałowych na zasoby naturalne i to ten cykl wydatków kapitałowych prowadzi do ogromnych przewartościowań w przyszłości”.

I po radykalnym niedoinwestowaniu w ciągu ostatniej dekady, rynek towarowy jest właśnie w tej sytuacji.

„To będzie dekada niedoboru wszystkiego. I wygląda na to wygląda, że to się rozgrywa” – powiedział Goehring.

„Ludzie martwią się recesją, agresywnym Fed i globalną paniką finansową. To wszystko może się rozegrać, ale surowce jako inwestycje długoterminowe przyniosą dużo pieniędzy niezależnie od tego. Skąd o tym wiemy? Mamy wspaniałą analogię w 1929 roku”.

Goehring wskazał na rynki energii, metali, rolnictwa i złota.

„Nigdy nie mieliśmy giełdowej hossy bez przewagi złota. I mamy szansę, że ropa osiągnie poziom 200 dolarów za baryłkę w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Istnieje również szansa, że ​​cena gazu w USA zbiegnie się z międzynarodową ceną gazu”.

„To spowoduje zniszczenie popytu i prawdopodobnie byłby to czas, aby przestawić swoje inwestycje z energii na metale”.

Od początku i końca dekady liderem będzie złoto, dodał Goehring. Mając to na uwadze, nadal istnieje ryzyko, że inflacja przyspieszy, a ostatnie gorące dane o inflacji z sierpnia mogą być tego dowodem.

Sierpniowy CPI wyniósł 8,3% rocznie wobec oczekiwanych 8% po przyspieszeniu do 8,5% w lipcu

„Wszyscy wielcy ekonomiści mówią, że inflacja zmniejszy się. A jeśli przyspieszy? Globalny popyt na ropę przyspiesza. A my nie budujemy zapasów tak, jak powinniśmy”. – wyjaśnił Goehring.

Na froncie ekonomicznym zaczyna mieć miejsce psychologia inflacyjna. A to przyspiesza działalność gospodarczą.

„Ludzie prawdopodobnie przenoszą przyszłą konsumpcję na dzisiaj, ponieważ zdają sobie sprawę, że ceny wzrosną. Sensowne jest kupowanie trochę więcej dzisiaj, zamiast kupowania ich po wyższej cenie.” powiedział.

„To nadaje gospodarce dodatkowy impet. Nie zdziwiłbym się, że tak się dzieje, a my nawet nie wiemy, jak to zmierzyć. Dlatego wszystko jest tak mocne”.

Sygnały kupna za srebro i złoto

Srebro może już emitować sygnał kupna, zauważył Goehring, powołując się na aktywność traderów na giełdzie COMEX.

Goehring uważnie wypatruje oznak, że handlowcy komercyjni zajmują długie pozycje, a spekulanci złota skracają pozycje.

„Powinniśmy wrócić do ostatniej wspaniałej okazji zakupu złota i srebra, która miała miejsce w sierpniu i wrześniu 2018 r. – kiedy złoto osiągnęło dno na poziomie nieco poniżej 1200 USD za uncję, a następnie wzrosło o 75% w ciągu następnych dwóch lat. Najciekawszą rzeczą do analizy była aktywność traderów na giełdach złota i srebra COMEX – zaznaczył.

Handlowcy komercyjni grali na długich pozycjach, a spekulanci na krótkich pozycjach, sygnalizując doskonały punkt wejścia.

Obecnie rynek srebra jest bardzo bliski zarejestrowania „dużego sygnału kupna”, dodał Goehring.

W przypadku złota potencjalne dno w tym roku może wynosić około 1600 USD za uncję, co byłoby 50% zniesieniem Fibonacciego.

„I nie jesteśmy tak daleko. To może być naturalny przystanek na minusie” – stwierdził Goehring.
srebrozłoto
Comments (0)
Add Comment